2021.05.31 08:51 |Kategorija:  Cover news with delay

Vaikai nuo 12 metų gali būti pradėti skiepyti jau birželio mėnesį – premjerė

Vilnius, gegužės 31 d. (BNS). Lietuva artimiausiu metu planuoja priimti sprendimą dėl vaikų nuo 12 metų amžiaus skiepijimo nuo koronaviruso, skiepijimas turėtų prasidėti jau birželio mėnesį, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Aš manau, kad artimiausiu metu sprendimai, kurie suteiktų galimybę skiepyti tomis vakcinomis, dėl kurių Europos vaistų agentūra yra priėmusi sprendimą, bus priimti ir Lietuvoje. Europos vaistų agentūros sprendimas yra visiškai šviežias, jį priėmė tik penktadienį, mes tokio sprendimo tikėjomės“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė premjerė.

Europos vaistų agentūra penktadienį paskelbė, kad pritaria 12–15 metų amžiaus vaikų skiepijimui „Pfizer“ vakcina nu koronaviruso. Vokietija 12 metų sulaukusius ir vyresnius vaikus pradeda skiepyti nuo birželio 7 dienos. Lietuvoje šiuo metu gali skiepytis visi vyresni nei 16 metų gyventojai.

Pasak I. Šimonytės, Lietuvoje vaikai nuo 12 metų bus pradėti skiepyti birželį, bet procesas užsitęs, nes galinčių pasiskiepyti vaikų yra apie 120 tūkst.

„Tas procesas šiek tiek užtruks, kadangi tai apie  120 tūkst. papildomų žmonių, kurie teoriškai galėtų būti paskiepijami, tai vertinant kiekius truputį laike išsitęs, bet sprendimas tikrai bus priimtas artimiausiu metu, nuo kada pradėsime realistiškai skiepyti, manau, kad birželio mėnesį“, – kalbėjo I. Šimonytė.

 „Kadangi  sprendimus dėl tokio amžiaus vaikų skiepijimo priima tėvai ir globėjai, mes labai tikimės, kad bent jau tie tėvai, kurie patys pasirinko pasiskiepyti, pasirinks paskiepyti ir vaikus. Tai labai svarbu ir žvelgiant į rudenį, į normalų mokyklų grįžimą į kontaktinį ugdymą, ko mes tikrai sieksim, kad visi vaikai grįžtų į mokyklas, ir kuo daugiau vaikų bus paskiepyta, tuo saugesnė bus mokyklos aplinka“, – kalbėjo premjerė.

Autorė Milena Andrukaitytė

redakcija@bns.lt, +370 5 239 64 16, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: