2021.05.14 15:48 |Kategorija:  Cover news with delay

Nuo pareigų laikinai nušalinti Pravieniškių pataisos namų vadovai

Vilnius, gegužės 14 d. (BNS). Nuo pareigų laikinai nušalintas Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos direktorius Dainius Sušinskas, jo pavaduotojo pareigas laikinai einantis Sigitas Sadonis ir Trečiojo sektoriaus Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Linas Nanartavičius, penktadienį pranešė Teisingumo ministerija. 

Anot ministerijos, tokį sprendimą Kalėjimų departamento direktorius priėmė reaguodamas į situaciją – penktadienio naktį iš pataisos namų išlaužę grotas pabėgo du nuteistieji, jų tebeieško gausios teisėsaugos pajėgos. 

Įstaigai laikinai vadovaus Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Gintautas
Šarauskas.

Ministerija taip pat pranešė inicijuojanti neplaninį Pravieniškių pataisos namų auditą biudžeto ir kitų finansinių mechanizmų lėšų panaudojimo. Auditas taip pat turėtų apimti ir patikrinimus dėl tinkamų pareigūnų veiksmų, pasiruošimo ir infrastruktūros.

„Pastarosios paros įvykių aplinkybės atvėrė ir rimtas tiek valstybės biudžeto, tiek ir kitų finansinių mechanizmų lėšų panaudojimo rizikas, kai įkalinimo įstaigos statinys ir saugos sistema tampa įveikiamu barjeru pavojingiems asmenims. Teisingumo ministerija inicijuoja neplaninio audito atlikimą, siekiant įvertinti šios problemos faktines aplinkybes, sistemiškumą ir būtinas priemones, užtikrinsiančias tinkamą tokių rizikų suvaldymą ateityje“, – pranešime cituojamas teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Kaip pranešė Kalėjimų departamentas, Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos pareigūnai penktadienio naktį per vaizdo kameras pastebėjo du asmenis perlipančius tvorą ir nubėgančius į mišką. Nustatyta, kad iš įkalinimo įstaigos savavališkai pasišalino du nuteistieji.

Departamentas skelbia, kad bausmę atliekantys drausmės grupės nuteistieji Egidijus Žilinskas, gimęs 1996 metais, ir Rolandas Kazakevičius, gimęs 1974 metais, iš pataisos namų bendrabučio patalpos pasišalino išlaužę lango grotas ir po to perlipo per įstaigos apsaugos perimetro tvorą.

Departamento teigimu, E. Žilinskas yra teistas už vagystę, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimą. Jo bausmės termino pabaiga 2023 metų vasario 28-oji. R. Kazakevičius teistas už plėšimą ir turto prievartavimą. Bausmės pabaiga – 2024 metų gruodžio 12 diena.

Vyksta pabėgusiųjų paieška, nuteistųjų ieško Kalėjimų departamento ir policijos pareigūnai, pasitelktas Valstybės sienos apsaugos sraigtasparnis.

Autorius Margiris Meilutis

redakcija@bns.lt, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, birželio 11

2021.06.11 17:22
Įvairenybės, kultūra 2021.06.11 17:22
2021.06.11 16:46
Lietuvos politika 2021.06.11 16:46
2021.06.11 15:45
Lietuvos politika 2021.06.11 15:45