2021.05.14 12:24 |Kategorija:  Cover news with delay

Airija po išpirkos reikalaujančio viruso atakos išjungė sveikatos apsaugos IT sistemą (dar papildytas)

Dublinas, gegužės 14 d. (AFP-BNS). Airijos sveikatos apsaugos administracija penktadienį paskelbė išjungusi savo kompiuterių sistemas, nes patyrė „reikšmingą išpirkos reikalaujančio viruso (angl. ransomware) ataką“.

Dėl šios atakos Airijoje kaltinami tarptautiniai nusikaltėliai. Buvo pranešimų, kad taikytasi į sveikatos paslaugų įrašus, bet pareigūnai sakė, kad pacientų saugumui pavojaus nėra.

„Ėmėmės atsargumo priemonės ir uždarėme visas savo IT sistemas, kad apsaugotume jas nuo šios atakos ir galėtume visapusiškai įvertinti situaciją su savo saugumo partneriais“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Sveikatos apsaugos valdyba (HSE).

„Atsiprašome už nepatogumus pacientams ir visuomenei; tolesnę informaciją pateiksime ją gavę“, – nurodė HSE ir pabrėžė, kad Airijos vakcinavimo nuo COVID-19 programa nebuvo paveikta ir „tęsiasi kaip planuota“.

Kita išpirkos reikalaujančio viruso ataka praėjusį penktadienį privertė uždaryti didžiausią JAV produktotiekį, todėl buvo paniško pirkimo degalinėse JAV Rytų pakrantėje.

Maskva atmetė JAV kaltinimus, kad šią kibernetinę ataką surengė viena grupė Rusijoje.

HSE vadovas Paulas Reidas (Polas Ridas) valstybiniam transliuotojui RTE sakė, kad ataka buvo „gan reikšminga“ ir kad valdyba dirba su policija, kariuomene ir savo svarbiais IT saugumo paslaugų teikėjais.

„Dar tik pradedame aiškintis grėsmę“, – sakė jis ir pridūrė, kad bandoma neleisti grėsmei plisti.

Dublino Rotundos gimdymo namai paskelbė, kad dėl „rimtos IT problemos“ buvo atšaukti visi ambulatorinių pacienčių, išskyrus mažiausiai 36 savaites nėščias moteris, vizitai.

Ligoninės vadovas Fergalas Malone'as (Fergalas Malounas) sakė, kad atakos taikinys buvo kompiuteriai su pacientų duomenimis.

Gyvybes gelbstinti įranga veikia gerai, „pacientų saugumo problemų nėra“, ligoninė kol kas naudojasi atsarginiais įrašais popieriuje, transliuotojui RTE sakė jis.

„Tačiau akivaizdu, kad našumas bus daug mažesnis“, – sakė jis ir paragino ambulatorines pacientes atsisakyti planinių apsilankymų.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, birželio 11

2021.06.11 17:22
Įvairenybės, kultūra 2021.06.11 17:22
2021.06.11 16:46
Lietuvos politika 2021.06.11 16:46
2021.06.11 15:45
Lietuvos politika 2021.06.11 15:45