2021.05.10 18:53 |Kategorija:  Cover news with delay

Nepalo komunistų vadovaujama vyriausybė pralaimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo

Katmandu, gegužės 10 d. (AFP-BNS). Nepalo ministrui pirmininkui K.P. Sharmai Oli (K.P. Šarmai Oliui) pirmadienį pralaimėjus balsavimą dėl pasitikėjimo jo vyriausybe šalį apėmė politinė nežinia, Himalajų valstybei neatsigaunant po COVID-19 pandemijos protrūkio.

69 metų K. P. Sh. Oli nusprendė siekti balsavimo parlamente po mėnesius trukusių nesutarimų jo valdančiojoje Komunistų partijoje ir tarp jos valdančiosios koalicijos partnerių.

„Jeigu norite stabilaus parlamento, turite balsuoti, kad ši vyriausybė tęstų savo darbą“, – sakė jis, kreipdamasis į parlamentarus prieš balsavimą.

Tačiau buvusiam politiniam kaliniui pavyko užsitikrinti tik 93 balsus iš 136, kurių reikėjo vyriausybei išsaugoti.

Daugiau nei 120 parlamentarų balsavo prieš jį, o beveik dvi dešimtys premjero partijos lyderių balsavime visai nedalyvavo.

Dabar šalies prezidentas prašys partijų pasiūlyti naują kandidatą, kurį palaikytų parlamento dauguma.

Nepalą neramumai krečia jau nuo gruodžio, kai K. P. Sh. Oli paleido parlamentą, apkaltinęs Nepalo komunistų partijos (NCP) narius atsisakymu bendradarbiauti.

NCP buvo suformuota 2018 metais, sujungus K. P. Sh. Oli komunistų partiją CPN-UML ir buvusio sukilėlių lyderio Pushpos Kamalos Dahalo (Pušpos Kamalo Dahalos) maoistų partiją.

Po dviejų mėnesių Aukščiausiasis Teismas sugrąžino parlamentą. Kitu teismo sprendimu buvo panaikintas partijų sujungimas ir valdančioji partija skilo į dvi.

Premjeras sulaukė griežtos kritikos dėl kovos su COVID-19  priemonių pastaraisiais mėnesiais, šalyje kilus antrajai pandemijos bangai, per kurią kas antro imamo mėginio atsakymas gaunamas teigiamas.

Tačiau vyriausybės pralaimėjimą parlamente labiau lėmė politinės kovos nei netinkamas pandemijos valdymas.

Remiantis oficialiais duomenimis, pirmadienį Nepale buvo registruoti 9 127 užsikrėtimo atvejai – didžiausias atvejų šuolis nuo pandemijos pradžios. Per daugiau nei metus mirė beveik 4000 žmonių.

„Nei parlamentas, nei vyriausybė nepajėgė spręsti COVID-19 krizės šalyje. Vietoje to jie žaidžia politinius žaidimus, kai dauguma šalies gyventojų grumiasi dėl deguonies balionų ir lovų ligoninėse“, – rašo laikraščio „Nagarik“ redaktorius Gunarajas Luitelis (Gunaradžias Luitelis).

NCP triuškinanti pergalė prieš valdančiąją Nepalo kongreso partiją 2017 metų rinkimuose buvo laikoma paskutiniu Nepalo transformavimo į federalinę respubliką etapu po pilietinio karo.

Nuo 2008 metų trijų dominuojančių partijų aljansai nebuvo tvirti, nors tikėtasi, kad daugumos vyriausybė užtikrins valstybei stabilumą ir reikalingą plėtrą.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, birželio 11

2021.06.11 17:22
Įvairenybės, kultūra 2021.06.11 17:22
2021.06.11 16:46
Lietuvos politika 2021.06.11 16:46
2021.06.11 15:45
Lietuvos politika 2021.06.11 15:45