2021.05.04 09:19 |Kategorija:  Cover news with delay
REUTERS-Scanpix nuotr.

Meksike per metropoliteno traukinio avariją žuvo mažiausiai 15 žmonių, dešimtys sužeista (papildytas)

Meksikas, gegužės 4 d. (AFP-AP BNS). Meksikos sostinėje mažiausiai 15 žmonių žuvo ir dar dešimtys buvo sužeisti per metropoliteno traukinio avariją įgriuvus geležinkelio estakadai, pranešė tarnybos.

Vietos žiniasklaidos parodė apsaugos kameros įrašą, kuriame matoma, kaip apie 22 val. 30 min. vietos (antradienį 6 val. 30 min. Lietuvos) laiku viena metropoliteno geležinkelio estakada Meksiko pietinėje dalyje sugriuvo, per ją važiuojant traukiniui. Kaip pranešama, po nuolaužomis taip pat pakliuvo mažiausiai vienas automobilis.

„Šiuo metu turime 15 žmonių, kurie, deja, neteko gyvybių“, – žurnalistams sakė nelaimės vietoje apsilankiusi sostinės merė Claudia Sheinbaum (Klaudija Šeinbaum). Ji pridūrė, kad dar apie 70 žmonių buvo sužeisti, iš jų 34 – hospitalizuoti.

„Neatlaikė atraminė sija“, – sakė C. Sheinbaum ir nurodė, kad estakada sugriuvo, kai traukinys ja važiavo.

Gelbėjimo pastangos apie vidurnaktį buvo trumpam sustabdytos, nes pakibusi traukinio dalis laikėsi „labai silpnai“, todėl buvo iškviestas kranas. Merė sakė, kad traukinyje dar gali būti įstrigusių žmonių, bet „nežinome, ar jie gyvi“.

Vaizdo įrašuose matyti ties Olivoso stotimi įgriuvusios apie 5 metrų aukščio estakados konstrukcijos ir pakibę oranžinės ir geltonos spalvos traukinio vagonai jais atsidūręs sulamdytas automobilis. Įvykio vietoje darbavosi daugybė gelbėtojų. 

Avarija įvyko metropoliteno 12-ojoje linijoje, kurios statybas temdė skundai ir kaltinimai dėl pažeidimų.

„Tai, kas šiandien įvyko metropolitene, yra siaubinga tragedija“, – per tviterį parašė Meksikos užsienio reikalų ministras Marcelo Ebrardas (Marselas Ebrardas).

Meksikos miesto geležinkelių tinkle, kuris yra vienas didžiausių ir judriausių pasaulyje, nuo jo atidarymo prieš pusę šimtmečio įvyko mažiausiai dvi kitos didelės avarijos.

Pernai kovą Takubajos stotyje susidūrus dviem traukiniams žuvo vienas keleivis, dar 41 žmogus buvo sužeistas.

2015-aisiais laiku nesustojęs traukinys įsirėžė į kitą Oseanijos stotyje; tąsyk buvo sužeisti 12 žmonių.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: