2021.05.04 08:49 |Kategorija:  Cover news with delay

G-7 ragina solidariai kovoti su pasaulinėmis grėsmėmis

Londonas, gegužės 4 d. (AFP-BNS). Didžiojo septyneto (G-7) valstybių užsienio reikalų ministrai antradienį Londone rengia pirmąsias po ilgiau nei dvejų metų pertraukos tiesiogines derybas, aidint raginimams skubiai imtis bendrų veiksmų kovoti su didžiausiomis pasaulio grėsmėmis.   

Tarp oficialios susitikimo darbotvarkės temų – Kinija, Mianmaras, Libija, Sirija ir Rusija. Ministrų derybos rengiamos prieš ateinantį mėnesį Kornvalyje pietvakarių Anglijoje numatytą turtingųjų demokratinių valstybių klubo lyderių susitikimą.  

Ministrai taip pat aptars smurto Etiopijoje, taip pat Irano ir Šiaurės Korėjos, Somalio, Sachelio regiono ir Vakarų Balkanų temas – anot Londono, „opius geopolitinius klausimus, keliančius grėsmę demokratijai, laisvėms ir žmogaus teisėms“.   

Jungtinės Karalystės diplomatijos vadovas Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) pirmadienį susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu). Jie abu kalba apie būtinybę laikytis vieningesnės pozicijos.     

„JK pirmininkavimas G-7 yra proga sutelkti atviras, demokratiškas bendruomenes ir pademonstruoti vienybę tokiu metu, kai jos labai reikia kovai su bendrais iššūkiais ir augančiomis grėsmėmis“, – nurodė D. Raabas išplatintame pareiškime.    

A. Blinkenas akcentavo būtinybę laikytis bendros pozicijos, patvirtindamas JAV įsipareigojimą „tarptautinei taisyklėmis paremtai tvarkai“ sprendžiant įvairius klausimus, pradedant klimato kaita ir baigiant atsigavimu po koronaviruso pandemijos.   

Ministrų derybos vyks laikantis griežtų koronaviruso infekcijos valdymo protokolų, įskaitant privalomą kaukių dėvėjimą, socialinio atstumo laikymąsi ir organinio stiklo užtvaras tarp kalbėtojų.   

Britanija, kur nuo pandemijos pradžios COVID-19 pasiglemžė per 127 500 gyvybių, jau palaipsniui švelnina suvaržymus, daugėjant paskiepytų žmonių ir mažėjant sergamumui. Tuo metu kitos šalys, tokios kaip Indija ir Brazilija, grumiasi su naujomis katastrofiškomis COVID-19 bangomis. 

Dramatiška padėtis tose šalyse paskatino raginimus imtis labiau suderintų tarptautinių pastangų, įskaitant būtinybę užtikrinti plačią prieigą prie vakcinų.  

A. Blinkenas pirmadienį vakare per bendrą spaudos konferenciją su D. Raabu sakė: „Dauguma iššūkių, su kuriais susiduriame,.. nė vienas iš tų iššūkių negali būti veiksmingai sprendžiamas vienos šalies – netgi Jungtinių Valstijų ar Jungtinės Karalystės.“   

„Manau, dabar kaip niekada anksčiau nuo tada, kai aš dalyvauju sprendžiant šiuos klausimus, esama būtinybės rasti kelius šalims bendradarbiauti, koordinuoti savo veiksmus, dirbti drauge“, – sakė jis.        

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: