2021.04.07 17:14 |Kategorija:  Cover news with delay

Smulkusis verslas nori aiškių atsakymų dėl atsivėrimo – atstovė

Vilnius, balandžio 7 d. (BNS). Vyriausybei trečiadienį atidėjus planuotą visos prekybos atvėrimą, smulkiųjų verslininkų atstovė sako, kad mažesni prekybininkai jaučiasi apgauti ir reikalauja konkrečių atsakymų iš valdžios.

Pasak Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkės Dalios Matukienės, Vyriausybė turėtų aiškiai identifikuoti problemas, kylančias dėl smulkaus verslo veiklos, ir pasakyti, kaip jas išspręsti.

„Mūsų lūkestis yra, kad artimiausią savaitę vėl turėtų rinktis (Vyriausybė – BNS) ir mums aiškiai pasakyti, ar tikrai tose smulkiose veiklose yra tie židiniai, ar čia yra problema ir jeigu yra problema, kaip ją reikėtų išspręsti, kad verslas būtų atlaisvintas. O jeigu problema yra ne čia, tai kaip bus sprendžiama ten, kur yra problema“, – BNS trečiadienį sakė D. Matukienė.

„Dabar vieni yra padaryti atpirkimo ožiais, o kiti laisvai gyvena, galvoja apie plėtras ir visus kitus dalykus. Kas dėjosi per Velykinį laikotarpį didžiuosiuose prekybos centruose, tikrai neišlaiko jokios kritikos“, – teigė ji.

Pasak verslininkės, smulkieji prekybininkai, įskaitant ir turgaus prekeivius, ruošėsi atsidaryti nuo balandžio 12 dienos, todėl nepriėmus sprendimo, jie jaučiasi apgauti.

„Jie jau antrą kartą jaučiasi apgauti. Jie jau antrą kartą nusipirko tam tikras prekes, kurias ruošėsi nuo 12 dienos (balandžio – BNS) pardavinėti. Matyt, tie, kurie priima sprendimus, nesupranta, ką reiškia, kai vyksta daugiau nei tris mėnesius besitęsiantis uždarymas ir tau atsiranda šviesa tunelio gale“, – sakė D. Matukienė.

Ji sutiko, kad smulkiems prekybininkams geresnis būtų net ir toks scenarijus, kai prekyba yra tai atveriama, tai uždaroma, jei labai pablogėtų epidemiologinė situacija.

„Bet koks atlaisvinimas, bent trupučiuką, būtų gurkšnis oro ir laisvės. Aišku, reikia skaičiuoti, bet manau, kad geriau kažkiek padirbti ir vis tų nuostolių būtų mažiau. Tada bent kažkiek tas prekes žmonės išparduotų“, – sakė ji.

„Iki šiol mažieji nesupranta, ar jie yra tokia didžiulė grėsmė, kad jie laikomi uždaryti“, – pridūrė D. Matukienė.

Vyriausybė žadėjo šią savaitę svarstyti visos prekybos atlaisvinimą nuo balandžio 12 dienos, tačiau trečiadienį sprendimas nepriimtas, augant koronaviruso atvejų skaičiui. 

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė tvirtino, kad prekybos įmonės yra antroje vietoje po apdirbamosios pramonės pagal nustatomų protrūkių ir židinių skaičių.

Autorius Paulius Viluckas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 21, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: