2021.01.13 15:02 |Kategorija:  Cover news with delay

Laikinai stabdomas skiepijimas vienos siuntos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina – SAM

Vilnius, sausio 13 d. (BNS). Laikinai stabdomas skiepijimas vienos siuntos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina, nes galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) buvo informuota, kad sausio 12 dieną galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną į koordinuojančius centrus: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę“, – rašoma pranešime.

SAM teigia skubiai informavusi koordinatorius, kad laikinai sustabdytų skiepijimą šios siuntos vakcina.

„Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) pavesta iki trečiadienio vakaro ištirti, ar gabenimo metu įvykęs temperatūrų svyravimas turėjo įtakos vakcinai. SAM duomenis perdavė „Pfizer“ atstovybei Lietuvoje, kad gamintojas pateiktų išvadą, ar nustatyti svyravimai neturėjo įtakos vakcinos kokybei“, – informuoja ministerija.

Minimoje siuntoje buvo 4680 vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių: po 2340 vakcinos dozių Kauno ir Panevėžio regionams.

Preliminariu „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje vertinimu, temperatūros nuokrypis transportavimo metu buvo leistinose ribose ir poveikio vakcinoms neturėjo.

redakcija@bns.lt, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: