2020.10.22 14:00 |Kategorija:  Cover news with delay

Klaipėdos uostas spalį tikisi pasivyti pernykštes krovos apimtis (dar papildytas)

papildymai visame tekste

Vilnius, spalio 22 d. (BNS). Klaipėdos uostas tikisi jau spalį pasivyti praėjusių metų krovos apimtis, teigia uosto vadovas. Pasak Algio Latako, Klaipėdoje kol kas nejaučiama jokio baltarusiškų krovinių srauto sumažėjimo.

„Tokią tikimybę matome ir tikimės, kad spalio mėnuo bus tas, kai įvyks lūžis. Daug važiuoja trąšų, grūdų, derlius yra geras“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Latakas.

„Devyni mėnesiai nėra blogi ir jei krova vyks taip pat, tikimės, kad spalio mėnuo galbūt mus jau pastatys į priekį (palyginti su 2019 metų 10 mėnesių – BNS)“, – pridūrė jis.

Uosto vadovo teigimu, Klaipėda tarp kitų rytinės Baltijos uostų atrodo gerai. Anot jo, krova Rusijos Ust-Lugos uoste krito panašiai, kaip Klaipėdoje, tačiau Vyborge kritimas siekė apie 50 proc., Karaliaučiuje – 6 proc.

Blogiau, A. Latako teigimu, sekasi Latvijos uostams – Rygoje krova šiemet mažėjo 26 proc., Ventspilyje – 41 proc., Liepojoje – beveik 12 proc.

A. Latako teigimu, jei nebus neplanuotų sukrėtimų, metų pabaigoje galima tikėtis netgi geresnio krovos rezultato nei pernai.

„Jeigu nebus kažkokių įvykių, susijusių su pandemija, Baltarusija, tikrai tikimasi pasiekti bent pernai metų rezultatus (...) Tai rodo šiandieniniai krovos rezultatai. Negaliu atiduoti galvos už tai, kaip bus, bet šiandien tokios tendencijos yra matomos“, – kalbėjo A. Latakas.

Sausį-rugsėjį uoste, patikslintais duomenimis, perkrauta 34,550 mln. tonų krovinių – 1,1 proc. mažiau nei pernai, o vien rugsėjį krova augo 17,6 proc. iki 4,3 mln. tonų. Per devynis mėnesius skystųjų krovinių krova mažėjo 15,5 proc. iki 6,619 mln. tonų, biriųjų – augo 10 proc. iki 16,955 mln. tonų, o generalinių – mažėjo 6,1 proc. iki 10,975 mln. tonų.

Uosto vadovas pabrėžė, kad skystųjų krovinių krovos sumažėjimas šiemet nėra susijęs su situacija Baltarusijoje, o atspindi per pandemiją sumažėjusią pasaulinę naftos produktų paklausą.

Baltarusijos sraute – jokių pokyčių

A. Latakas ketvirtadienį dar kartą tvirtino, kad uostamiestyje nejaučiami jokie baltarusiškų krovinių srauto pokyčiai.

„Nejaučiame jokio pokyčio šitų krovinių sraute. Kol kas jie pas mus važiuoja taip, kaip važiavę. Aišku, suprantame, kad Baltarusija kalbasi su Rusija. Tačiau tai yra daugiau politiniame lygmenyje ir ekspertai, kurie vertina ekonominę situaciją, vertina ją labai atsargiai“, – tvirtino uosto vadovas.

Jis kartojo, kad baltarusiams eksportuoti per Rusijos uostus nėra naudinga ekonomiškai, tuo metu Rusijai trūksta būtinos infrastruktūros, ypač birių trąšų terminalų. 

„Kas liečia birias trąšas, norint jas perkrauti infrastruktūros Rusijos uostuose nepakanka“, – pabrėžė A. Latakas. 

Autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka kelis kartus pagrasino Lietuvai nukreipsiąs baltarusiškus krovinius nuo Klaipėdos į Rusijos uostus.

Nepaisant tokių grasinimų, baltarusiškas „Belaruskalij“ trašas Klaipėdos uoste kraunanti įmonė Birių krovinių terminalas (BKT) praėjusį mėnesį skelbė perkrovusi beveik 1,1 mln. tonų krovinių – rekordinį kiekį. 

BKT vadovas Vidmantas Dambrauskas praėjusią savaitę BNS sakė, kad įmonė šiemet tikisi pasiekti panašius krovos rezultatus, kaip ir pernai. 2019-aisiais BKT perkrovė 10 mln. tonų krovinių, iš jų 98 proc. buvo „Belaruskalij“ trąšos.

Autorius Paulius Viluckas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 21, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: