2020.09.23 16:53 |Kategorija:  Cover news with delay

Lietuva nelaiko A. Lukašenkos teisėtu Baltarusijos vadovu – ministerija

Vilnius, rugsėjo 23 d. (BNS). Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, reaguodama į autoritarinio Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos inauguraciją, trečiadienį pranešė nelaikanti jo teisėtu Baltarusijos prezidentu.

„Lietuvos Užsienio reikalų ministerija dar kartą pažymi, kad rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvykę rinkimai neatitiko Baltarusijos tarptautinių įsipareigojimų ir visuotinai pripažintų demokratinių standartų, nebuvo laisvi, sąžiningi ir demokratiški“, – rašoma ministerijos pareiškime.

„Todėl Lietuva nepripažįsta šių rinkimų rezultatų ir dėl šios priežasties nelaiko A. Lukašenkos teisėtu Baltarusijos vadovu. Naujai save inauguravęs A. Lukašenka neturi jokių teisių atstovauti Baltarusijos žmonėms ir jų interesams“, – teigiama jame.

Ministerija Baltarusijos valdžią ragina įsiklausyti į Baltarusijos žmonių valią, nutraukti represijas, paleisti visus suimtuosius, tarp jų – ir politinius kalinius.

Ministerijos teigimu, situaciją Baltarusijoje galima išspręsti tik įsitraukus į dialogą su pilietine visuomene, kuriai atstovauja buvusi kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja ir jos kvietimu suburta Koordinacinė taryba. 

„Prireikus, esame pasirengę suteikti visą reikiamą pagalbą ir tarpininkauti, siekiant sudaryti sąlygas šiam dialogui“, – teigia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Ji taip pat pasisako už naujus demokratinius Baltarusijos prezidento rinkimus, juose dalyvaujant ir tarptautiniams stebėtojams.

„Esame suinteresuoti plėtoti geros kaimynystės santykius, grindžiamus abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Tvirtai remiame Baltarusijos suverenitetą ir nepriklausomybę“, – rašoma pareiškime.

A. Lukašenka trečiadienį prisaikdintas Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai. Ceremonija, apie kurią iš anksto nebuvo skelbta, vyko Nepriklausomybės rūmuose Minske.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.  

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.