2020.04.07 16:48 |Kategorija:  Cover news with delay

Seimas leido Vyriausybei reguliuoti kainas karantino metu

Vilnius, balandžio 7 d. (BNS). Seimas leido Vyriausybei dėl koronaviruso paskelbto karantino metu reguliuoti kainas, riboti prekių arba paslaugų prieinamumą. 

Už tokias  Civilinės saugos įstatymo pataisas antradienį balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo keturi, o susilaikė šeši parlamentarai.   

Seimas taip pat priėmė susijusių Nepaprastosios padėties ir Vartotojų teisių apsaugos įstatymų pakeitimus. 

Seime prieš savaitę pritrūko balsų įteisinti tokį reguliavimą, kai balsavimą blokavo opozicija. 

Pagal Seimo priimtas pataisas, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija parengs būtinų prekių ir paslaugų sąrašą, o kainų bei prieinamumo pokyčius stebės Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Jei ji pastebėtų jų trūkumą ar gamintojų bei pardavėjų piktnaudžiavimą, Vyriausybė galėtų įvesti reguliavimą.

Įstatymas įsigalios, jei jį pasirašys prezidentas Gitanas Nausėda. Anksčiau jis yra išsakęs nepritarimą tokiai iniciatyvai. Kainų reguliavimo iniciatyvą taip pat kritikavo Lietuvos banko ir Konkurencijos tarybos atstovai. 

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad kainų reguliavimas yra kraštutinis įrankis prieš spekuliacines kainas, pirmiausia nukreiptas į karantino metu būtinas asmens apsaugos priemones.   

   

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

redakcija@bns.lt, +370 5 239 64 14, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: