2020.04.01 05:20 |Kategorija:  Cover news with delay

Vyriausybė svarstys riboti keleivių judėjimą keltais, lėktuvais

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Vyriausybė trečiadienį turėtų apsispręsti dėl griežtesnių karantino sąlygų – visiško draudimo keleiviams vykti keltais ir lėktuvais.

Atitinkamus pasiūlymus keltais ribojimo parengė Susisiekimo ministerija, vykdydama pirmadienį Vyriausybės priimtus pavedimus, BNS teigė susisiekimo ministro atstovė Aldona Grinienė.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad visiškai drausti keliones lėktuvais ir keltais norima siekiant išvengti tolesnio koronaviruso plitimo iš kitų valstybių, kurios „šiandien yra tikrų tikriausi viruso židiniai“, nes užsienyje įstrigusiems piliečiams jau buvo duota pakankamai laiko ir galimybių grįžti namo.

Vyriausybės vadovas pabrėžia, kad ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui. Tai reiškia, kad keltais į Lietuvą galėtų atvykti krovininis transportas, lėktuvais – gabenamos siuntos. Taip pat jis sakė, kad išimty gali būti taikomos „individualiems ir pateisinamiems atvejams“.

Lietuvoje kovo 16 dieną paskelbtas karantinas, uždarytos šalies sienos, išskyrus grįžtančius Lietuvos piliečius ir išvykstančius užsieniečius. Taip pat iki karantino pabaigos leidžiama užsieniečiams kirsti Lietuvą tranzitu. Į šalį grįžę asmenys privalo izoliuotis 14 dienų. 

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, į Lietuvą nuo karantino pradžios specialiais skrydžiais ir keltų reisais grįžo apie 3 tūkst. piliečių – maždaug pusė visu užsiregistravusių diplomatinėse atstovybėse užsienyje.

 

Autorius Ignas Jačauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 08, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: