2020.03.26 18:28 |Kategorija:  Cover news with delay

Izraelio parlamento pirmininku išrinktas B. Gantzas (atnaujintas)

Jeruzalė, kovo 26 d. (AFP-BNS). Buvęs Izraelio kariuomenės vadas Benny Gantzas (Benis Gancas), ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) pagrindinis varžovas, ketvirtadienį buvo išrinktas į parlamento pirmininko postą, o šis jo žingsnis gali padėti jiems sudaryti aljansą.

B. Gantzas buvo vienintelis kandidatas pakeisti B. Netanyahu sąjungininką Yuli Edelsteiną (Julį Edelšteiną), kuris trečiadienį atsistatydino iš 120 vietų Kneseto pirmininko pareigų.

Jis buvo išrinktas 74 balsais prieš 18.

Vienas šaltinis B. Gantzo centristinėje partijoje „Mėlyna ir balta“ naujienų agentūrai AFP kiek anksčiau sakė, kad partijos lyderio paskyrimas Kneseto pirmininku yra dalis plano suformuoti nepaprastosios padėties vyriausybę su „Likud“.

Izraelyje politinė krizė jau trunka beveik metus, per kuriuos tris kartus vykusiuose visuotiniuose rinkimuose nė vienas blokas neužsitikrino daugumos vietų parlamente.

Po pastarųjų kovo 2 dienos rinkimų formuoti vyriausybę buvo pavesta B. Gantzui, tačiau jokių jo sėkmės garantijų nėra, nes B. Netanyahu priešininkų stovykla yra labai susiskaldžiusi.

Kilus koronaviruso pandemijai, per kurią užsikrėtė daugiau nei 2 600 izraeliečių, B. Netanayhu ir B. Gantzas yra raginami formuoti bendrą aljansą.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: