2020.03.26 13:27 |Kategorija:  Cover news with delay

V. Vasiliauskas: kainų reguliavimas niekur neveda

Vilnius, kovo 26 d. (BNS). Vyriausybės siekis ekstremalios situacijos metu reguliuoti kainas galbūt yra politiškai patrauklus sprendimas, tačiau ekonominės prasmės jame nėra, teigia Lietuvos banko vadovas. 

„Iniciatyvos dėl priverstinio kainų reguliavimo, mano galva, yra niekur neinančios. Tai yra tiesiog viešųjų ryšių kampanijos ir nieko daugiau. Koronavirusas neatšaukė rinkos ekonomikos, kainas visų pirma lemia paklausos ir pasiūlos kanalai“, – ketvirtadienį internetinėje spaudos konferencijoje sakė LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pasak jo, atskirų prekių kainų pasikeitimą lemia daugybė priežasčių, o ne tik kartais viešai įvardijamas „prekybininkų piktnaudžiavimas“.

„Aš asmeniškai to piktnaudžiavimo tikrai nematau, kaip tik dabar visi išsijuosę bando prisitaikyti prie karantino sąlygų. Pirmose eilėse tą daro ir prekybininkai“, – tvirtino LB vadovas.

„Gal politiškai tai yra patrauklus instrumentas, bet tame aš nematau jokios ekonominės prasmės. Kaip suprantu, vykdomoji valdžia tai yra įvardijusi kaip paskutinę priemonę, – pridūrė jis.

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pataisoms, kad esant ekstremaliai situacijai ji galėtų reguliuoti kainas. Anot Vyriausybės atstovų, šis įrankis galėtų būti panaudotas pažaboti nesąžiningus apsaugos priemonių perpardavinėtojus, šalyje plintant koronavirusui.

Prekybos centrų ir vaistinių atstovai sako, kad kainų reguliavimas gali padidinti šešėlinę rinką. Finansų ministras Vilius Šapoka ketvirtadienį sakė tikintis, kad kainų reguliavimo neprireiks.

[email protected], +370 5 205 85 20, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Ketvirtadienis, kovo 28

2024.03.28 16:57
Užsienio naujienos 2024.03.28 16:57
2024.03.28 16:00
Lietuvos politika 2024.03.28 16:00
2024.03.28 14:35
Lietuvos politika 2024.03.28 14:35
2024.03.28 13:55
Užsienio naujienos 2024.03.28 13:55