2020.01.19 15:42 |Kategorija:  Cover news with delay

Po mitingo Honkonge sumušti keli policijos pareigūnai

Honkongas, sausio 19 d. (AFP-BNS). Keli Honkongo policijos pareigūnai sekmadienį buvo sumušti protestuotojų po to, kai per daugiau demokratijos reikalaujančių demonstrantų mitingą miesto centre kilo smurto banga.

Neramumai kilo po to, kai policijos pareigūnai liepė žmonėms skirstytis ir palikti miesto komercinį rajoną. Žmonės ėmė slėptis už skėčių.Tuomet civiliais drabužiais apsirengusius pareigūnus, kurie derėjosi su mitingo organizatoriais, puolė grupė kaukėtų protestuotojų, kurie sumušė pareigūnus skėčiais, iš įvykio vietos pranešė AFP reporteris.

Mažiausiai dviem pareigūnams buvo praskeltos galvos.

Netrukus į įvykio vietą atvyko riaušių policija ir pareigūnai panaudojo ašarines dujas, kad išsklaidytų minią. Kilo keli trumpi susirėmimai, o vėliau pareigūnai suėmė nemažai žmonių, įskaitant vieną protestuotoją, kuriam iš pakaušio sruvo kraujas.

Protestai Honkonge vyksta jau septynis mėnesius. Iš pradžių juos paskatino ekstradicijos į autoritarišką žemyninę Kiniją įstatymas, kuris vėliau buvo atšauktas. Tačiau vėliau nepasitenkinimas išsivystė į didesnio masto judėjimą ir reikalavimą suteikti daugiau laisvės.

Praėjusį mėnesį protestų buvo rengiama mažiau ir jie nebuvo tokie radikalūs, tačiau politinio neramumo ženklų nemažėja.

Protestuotojai vis dar reikalauja atlikti nepriklausomą tyrimą dėl policijos veiksmų, suteikti amnestiją suimtiesiems ir surengti visiškai laisvus rinkimus.

Pekinas ir Honkongo lyderė Carrie Lam (Kerė Lam) atsisako daryti daugiau nuolaidų.

redakcija@bns.lt, Užsienio verslo naujienų skyrius

Rodyti: