2019.12.10 19:18 |Kategorija:  Cover news with delay

JAV demokratai paskelbė du D. Trumpo apkaltos straipsnius dėl piktnaudžiavimo ir trukdymo (papildytas)

Vašingtonas, gruodžio 10 d. (AFP-BNS). JAV demokratai antradienį paskelbė du prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) apkaltos straipsnius: dėl piktnaudžiavimo įgaliojimais ir trukdymo Kongreso darbui.

Šiuos apkaltos straipsnius, susijusius su prezidento spaudimu Ukrainai siekiant asmeninės politinės naudos, dar turi patvirtinti visi Atstovų Rūmai, kurių balsavimas numatomas ateinančią savaitę. Kongreso žemuosiuose rūmuose, turinčiuose 435 vietas, daugumą turi demokratai.

Jei apkaltos straipsnius Atstovų Rūmai patvirtins, D. Trumpas taps trečiuoju per visą JAV istoriją prezidentu, kuriam surengta apkalta ir kuris buvo perduotas teisti 100 vietų Senatui. Pastarajame dominuoja respublikonai, turintys 53 mandatus.

Sąlygos prezidento apkaltai yra apibrėžtos JAV konstitucijos II straipsnio 4-ajame skirsnyje, kur sakoma, kad Jungtinių Valstijų prezidentas, viceprezidentas ir visi civiliniai pareigūnai (angl. civil officers) pašalinami iš posto „pagal apkaltą nuteisti už išdavystę, kyšininkavimą ir kitus sunkius nusižengimus“.

Atstovų Rūmų Teismų komiteto pirmininkas Jerry Nadleris (Džeris Nadleris) ir Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas Adamas Schiffas (Adamas Šifas) du prezidento apkaltos straipsnius apibūdino spaudos konferencijoje.

Vėliau Atstovų Rūmai paskelbė oficialią devynių puslapių deklaraciją.

Piktnaudžiavimas įgaliojimais

D. Trumpas kaltinamas, kad piktnaudžiavo prezidento įgaliojimais, kai paprašė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio paskelbti tyrimą dėl JAV demokrato Joe Bideno (Džo Baideno), galinčiu tapti perrinkimo siekiančio D. Trumpo varžovu per 2020 metų prezidento rinkimus.

„Prezidentui naudotis savo valstybės posto įgaliojimais, siekiant gauti nederamos asmeninės naudos, ignoruojant nacionalinius interesus arba jiems kenkiant, yra apkaltos vertas pažeidimas“, – sakė J. Nadleris.

„Kaip tik tai prezidentas Trumpas darė, kai prašė Ukrainos ir spaudė ją kištis į mūsų 2020 metų prezidento rinkimus“, – nurodė jis.

A. Schiffas sakė, jog D. Trumpas „piktnaudžiavo prezidento įgaliojimais susiedamas sąlygas su dviem oficialiais veiksmais – šimtų milijonų dolerių vertės karinės pagalbos, kurios tai šaliai itin reikėjo, skyrimu ir susitikimu Baltuosiuose rūmuose su sąjungininku, bandančiu atremti Rusijos agresiją – kad Ukraina padėtų jį perrinkti“.

„Tai darydamas jis pakenkė mūsų nacionaliniam saugumui ir mūsų kitų rinkimų sąžiningumui“, – teigė A. Schiffas.

Trukdymas Kongresui 

D. Trumpo atsisakymas paisyti Kongreso šaukimų, kuriuos išdavė Atstovų Rūmų apkaltos tyrėjai, yra pagrindas antram apkaltos straipsniui dėl trukdymo Kongresui.

„Prezidentas Trumpas beprecedenčiu būdu, kategoriškai ir nesirinkdamas nepaisė apkaltos tyrimo“, – sakė J. Nadleris.

Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto apkaltos ataskaitoje D. Trumpas kaltinamas įsakęs federalinėms agentūroms ir pareigūnams ignoruoti prašymus savanoriškai perduoti dokumentus ir nepaisyti šaukimų perduoti dokumentus.

Prezidentas nurodė federalinės vyriausybės pareigūnams neliudyti „net priverstinai“, pažymėjo komitetas.

„Prezidentas, kuris pasiskelbia esąs virš atskaitingumo, virš Amerikos žmonių ir virš Kongreso galios surengti apkaltą,... yra prezidentas, laikantis save aukščiau įstatymo“, – sakė J. Nadleris.

„Turime pasakyti aiškiai: niekas, net prezidentas, nėra aukščiau įstatymo“, – pridūrė jis.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, rugpjūčio 07

2020.08.07 19:05
Užsienio naujienos 2020.08.07 19:05
2020.08.07 16:08
Lietuvos politika 2020.08.07 16:08
2020.08.07 15:53
Užsienio naujienos 2020.08.07 15:53
2020.08.07 15:53
Lietuvos politika 2020.08.07 15:53
2020.08.07 15:40
Lietuvos politika 2020.08.07 15:40