2019.09.12 12:14 |Kategorija:  Cover news with delay

Prancūzijos parlamento pirmininkas apkaltintas interesų konfliktu

Lilis, Prancūzija, rugsėjo 12 d. (AFP-BNS). Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) ketvirtadienį pareiškė, kad visiškai palaiko savo artimą sąjungininką, parlamento pirmininką Richard'ą Ferrand'ą (Rišarą Feraną), apkaltintą interesų konfliktu dėl vieno nekilnojamojo turto sandorio.

2017 metais kilę įtarimai dėl R. Ferrand'o sukėlė keblumų E. Macronui, kuris ką tik buvo atėjęs į valdžią su pažadu atnaujinti korupcijos persmelktą Prancūzijos politinę klasę.

R. Ferrand'as, kuris buvo paskirtas ministru pirmajame E. Macrono ministrų kabinete, atsistatydino, bet vėliau sugrįžo prokurorams nutraukus bylą ir nurodžius, kad nėra pagrindo baudžiamajam persekiojimui.

Tačiau reikalas tuo nesibaigė.

2018 metais viena kovos su korupcija organizacija pateikė kitą skundą dėl R. Ferrand'o, priversdama atnaujinti šią bylą dėl nekilnojamojo turto sandorio, susijusio su vienu sveikatos fondu, kuriam kažkada vadovavo R. Ferrand'as.

Anksti ketvirtadienį tyrimui vadovaujantys magistrato teismo teisėjai paskelbė nusprendę, kad bylą reiktų tęsti, ir apkaltino R. Ferrand'ą interesų konfliktu.

Reaguodamas į naujienas E. Macronas ketvirtadienį sakė, kad R. Ferrandas tebeturi „visą“ jo pasitikėjimą. Prezidento žodžius citavo vyriausybės atstovė Sibeth Ndiaye (Sibet Ndiajė).

Tačiau opozicija iškart paragino R. Ferrand'ą atsistatydinti.

„Apkaltinimas dar nerodo kaltės, bet blaivūs vieši debatai suponuoja, kad tie, kas atlieka nacionalinius viešus vaidmenis, turėtų atsistatydinti iki teisingumo sistemos sprendimo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė socialistų lyderis Olivier Faure'as (Olivjė Foras).

Panašiai reagavo ir vienos mažos euroskeptiškos partijos lyderis Nicolas Dupont'as- Aignanas (Nikola Diuponas-Enjanas).

Redaktorius: Silvija Čibirienė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: