2019.07.12 13:47 |Kategorija:  Cover news with delay

NATO reiškia nerimą dėl Turkijos įsigytų rusiškų raketų sistemų S-400 (papildytas)

Briuselis, liepos 12 d. (AFP-BNS). NATO penktadienį paskelbė, jog yra „sunerimusi“, kad Turkija įsigijo rusiškų raketinės gynybos sistemų S-400, Ankarai gavus pirmąją jų siuntą.

„Esame sunerimę dėl Turkijos sprendimo įsigyti S-400 sistemų potencialių pasekmių“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas NATO pareigūnas.

NATO buvo nekart perspėjusi Ankarą, kad jos įsigytos rusiškos sistemos yra nesuderinamos su Aljanso turima ginkluote.

„Mūsų ginkluotųjų pajėgų sąveika yra mūsų operacijų ir misijų vykdymo pagrindas“, – sakoma Aljanso pranešime.

Jungtinės Valstijos būgštauja, kad jei NATO narė Turkija integruos S-400 savo gynybos sistemoje, esama rizikos, kad slapti duomenys apie radarų neaptinkamus naujos kartos naikintuvus F-35 gali patekti į Rusijos rankas.

JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pasirinktas kandidatas tapti naujuoju gynybos sekretoriumi Markas Esperis praėjusį mėnesį per savo debiutą NATO susitikime pažėrė perspėjimų Turkijai dėl jos planų įsigyti Rusijos gamybos oro erdvės gynybos sistemų.

Vašingtonas pateikė Ankarai ultimatumą iki liepos 31 dienos nutraukti šį pirkimą, nes priešingu atveju šaliai gali būti skirta sankcijų ir ji bus pašalinta iš F-35 programos.

Tačiau po birželį įvykusio susitikimo su JAV prezidentu D. Trumpu Turkijos lyderis Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pareiškė esąs įsitikinęs, jog Ankara Vašingtono sankcijų nesulauks.

Anksčiau penktadienį Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmoji S-400 komponentų siunta buvo pristatyta į prie Ankaros esančią Miurtedo oro bazę.

uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.