2024.02.12 16:28 |Kategorija:  Cover news
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Teismas leido suimti Š. Stepukonį dviem savaitėms

Vilnius, vasario 12 d. (BNS). Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį leido dviem savaitėms suimti kelių dešimčių milijonų eurų pasisavinimu įtariamą, savaitgalį sulaikytą buvusį investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partnerį Šarūną Stepukonį.

Apie tai BNS patvirtino teismo atstovas Giedrius Janonis.

Žiniasklaida paskelbė, kad Š. Stepukonis buvo sulaikytas šeštadienį, jį jau apklausė Lietuvos teisėsaugos pareigūnai. Š. Stepukonis šiomis dienomis grįžo į Lietuvą iš Ukrainos, kur pastaruoju metu buvo.

Teisėsauga buvo paskelbusi buvusio „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerio paiešką. 

Š. Stepukonio atžvilgiu atliekami du ikiteisminiai tyrimai, juos kontroliuoja Europos prokuratūra. Viename tyrimų jis yra pripažintas įtariamuoju dėl neteisėto daugiau nei 27 mln. eurų pasisavinimo. 

Kitas, dar 2022 metais nutrauktas ikiteisminis tyrimas, susijęs su 3,9 mln. eurų pervedimu Š. Stepukoniui iš vienos Lenkijos įmonės už neva akcijų pardavimą, buvo atnaujintas praėjusią savaitę.

Šiuo metu sprendžiama, ar šiuos tyrimus sujungti. Abu juos atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Bent dalį pasisavintų pinigų Š. Stepukonis, spėjama, pralošė kazino. Teisėsaugos pareigūnai kol kas neatskleidžia, kokią sumą pralošė Š. Stepukonis, ir ar dalį pasisavintų pinigų jis tebeturi.

Daugiau informacijos teisėsauga žada paskelbti vėliau pirmadienį.

Autoriai: Saulius Jakučionis, Dominykas Biržietis

[email protected], +370 5 205 85 10, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: