2023.07.10 12:27 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

Dėl kibernetinių atakų sutriko kai kurių svetainių, transporto programėlės Vilniuje veikla (dar papildytas)

nauja 5 pastraipa

Vilnius, liepos 10 d. (BNS). Dėl DDoS (paskirstytos paslaugos trikdymo) atakos pirmadienį sutriko kai kurių svetainių ir transporto programėlės sostinėje veikla.

„Šiuo metu, kol mes kalbame, eilinį kartą vyksta DDoS atakos prieš mūsų šalį, tikslinės DDoS atakos“, – žurnalistams pirmadienį sakė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) vadovas Liudas Ališauskas.

Jis patvirtino, jog dėl šių atakų neveikia „m.Ticket“ sistema, GoVilnius.lt puslapis.

„Šiuo metu tai yra pagrindinės, ryškios paslaugos, kurios ir mūsų svečiams tiesiogiai yra reikalingos ir pasiekiamos. Kalbame apie šitas paslaugas ir tai, kad šiuo metu jos yra trikdomos“, – sakė NKSC vadovas.

Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ feisbuke skelbia, jog su techniniais sutrikimais susidūrė svetainė stops.lt, todėl viešojo transporto tvarkaraščiai yra neprieinami tiek šioje svetainėje, tiek judu.lt, tiek „m.Ticket“ programėlėje.

Atakos užfiksuotos Vilniui rengiantis NATO viršūnių susitikimui, jis sostinėje prasidės antradienį.

L. Ališauskas pabrėžė, jog kibernetinėms grėsmėms institucijos turi ruoštis, vertinti, ar tinkamai vertina kylančias rizikas.

„Šiandien turime konstatuoti, kad daugelio įmonių vadovai, ir aš kalbu ir apie privatų sektorių, ir apie viešąjį sektorių, kibernetinių grėsmių riziką padeda truputį į šoną ir tada lieka tik simptomai: turime vieną, turime kitą incidentą“, – kalbėjo jis.

NKSC šiuo metu dirba sustiprintomis pajėgomis, bendradarbiaudami su žvalgybos institucijomis ir policija, užsienio partneriais.

Sekmadienį centras gavo pranešimą apie dar du kibernetinius incidentus, kai regioninėje radijo stotyje ir mieste veikiančiame prekybos centre sutrikdžius transliaciją skelbta dezinformacija.

Centras nedetalizuoja, kokio pobūdžio dezinformacija buvo platinama. BNS žiniomis, ji buvo nukreipta prieš NATO ir ginklų tiekimą Ukrainai.

Mobiliojo ryšio ir interneto paslaugų tiekėja „Telia“ savo ruožtu pirmadienį pranešė, kad „Telegram“ kanaluose plinta aktyvus raginimas pulti įvairias Lietuvos valstybines institucijas, bei įmones. Įmonės ekspertai stebi didžiausiame Lietuvos interneto tinkle išaugusius DDoS atakų srautus, jų poveikį laikinai buvo patyrusios kelios savivaldybių valdomos įmonės ir organizacijos.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

[email protected], +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: