2022.12.03 06:11 |Kategorija:  Cover news
Lukas Balandis/BNS nuotr.

Nuo ribojimų pradžios pasieniečiai į Lietuvą neįleido 709 rusų, panaikino 29 vizas

Vilnius, gruodžio 3 d. (BNS). Nuo rugsėjo 19 dienos Baltijos šalyse ir Lenkijoje įsigaliojus griežtesnei Rusijos piliečių atvykimo tvarkai, iki ketvirtadienio pasieniečiai į Lietuvą neįleido 709 rusų, panaikino 29 vizas.

Kaip BNS informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, nuo ribojimų pradžios į Lietuvą buvo įleisti 82 086, iš šalies išvyko 81 110 Rusijos piliečių.

Pasak jo, apie 44 tūkst. iš įleistų į šalį asmenų vyko tranzitu.

„Yra svarbus momentas, kad tie skaičiai yra beveik lygūs. Išsilygino būtent po tos rugsėjo 19-osios kai priimti sugriežtinimai (...). Tiek kiek atvyksta, faktiškai tiek ir išvyksta tai rodo, kad atsitiktinių, kurie nepatenka į tas išimtis, jų beveik nebeliko“, – nurodė VSAT atstovas.

Pasak jo, pasipriešinimo pasieniečiai dėl šios tvarkos nesulaukia.

„Tikrai nėra atvejų, kad kažkas priešintųsi. Visiems viskas žinoma yra, akivaizdaus nepasitenkinimo kaip pirmomis dienomis buvo ar bandymų prasprūsiu tikrai nėra“, – teigė jis.

Panaikintos 29 vizos

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, atsisakydami įleisti kriterijų neatitinkantį Rusijos pilietį į Lietuvos teritoriją, turi teisę panaikinti arba atšaukti jo vizą.

G. Mišučio teigimu, iki šiol pasieniečiai panaikino 29 vizas. 

27 kartus jos buvo panaikintinos dėl to, jog išdavus darbo vizą, vizos gavėjas laiku neatvyko dirbti. Viena viza buvo panaikinta, nes pateikti duomenys neatitiko tikrovės, dar vienam Rusijos piliečiui ji panaikinta, nes pastarasis neatitiko įleidimo sąlygų.

VSAT vertinimu, nuo rugsėjo 19 dienos į Lietuvos teritoriją pareigūnai leidžia įvažiuoti maždaug dukart mažiau Rusijos piliečių nei jų patekdavo iki tol.

„Iš pradžių buvo šiek tiek naujas dalykas ir pasieniečiams. Tai nebuvo labai didelis iššūkis, bet tiesiog nauja tvarka. Dabar tai tapo visiška kasdienybe“, – sakė G. Mišutis. 

Kaip BNS informavo Migracijos departamentas, nuo metų pradžios Lietuvoje gyvenančių Rusijos piliečių padaugėjo beveik dviem tūkstančiais.

2022-ųjų sausio duomenimis Lietuvoje gyveno 13,3 tūkst. Rusijos piliečių. Tuo tarpu lapkričio duomenimis, tokių asmenų šalyje fiksuota kiek daugiau nei 15 tūkstančių.

Latviai neįleido 409 rusų

Latvijos pasieniečiai nuo ribojimų pradžios neįleido 409 rusų. Iš viso nuo rugsėjo 19 dienos į Latvijos teritoriją atvyko 16 588 rusai. Rusijos piliečių, vykstančių į Latviją, srautas sumažėjo 39 procentais.

Nuo rugsėjo 19 dienos į Baltijos valstybes ir Lenkiją įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys asmenys: Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau gali per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.

Šią datą Vyriausybė trečiadienį apsisprendė siūlyti Seimui pratęsti iki kovo 16-osios imtinai.

Autorius Paulius Perminas

[email protected], Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: