2021.09.15 10:11 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

Penkiems afganistaniečiams bus suteikta galimybė prašyti prieglobsčio – VSAT vadas

papildysime

Vilnius, rugsėjo 15 d. (BNS). Antradienį pasienyje su Baltarusija sulaikyti penki migrantai iš Afganistano galės pasiprašyti prieglobsčio Lietuvoje, trečiadienį pranešė pasieniečių vadas.

„Pirmiausia jiems bus suteikta galimybė kreiptis ir prašyti prieglobsčio Lietuvos teritorijoje. Koks bus jų sprendimas, mes nežinome, jeigu jų sprendimas buvo kreiptis, bus pradėta prieglobsčio nagrinėjimo procedūra“, – žurnalistams trečiadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

Pasak jo, pasieniečiai, sulaikę migrantus, atlikto papildomą patikrinimą ir nustatė vietą, kur jie kirto sieną. Nustatyta, kad jie į Lietuvą prieš sulaikymą atėjo iš Baltarusijos.

Pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, Europos Žmogaus Teisių Teismas praėjusią savaitę neleido Lietuvos pasieniečiams išsiųsti penkių afganistaniečių atgal į Baltarusiją.

VSAT antradienio vakarą patvirtino, kad minėti penki afganistaniečiai tą dieną sulaikyti Lietuvos teritorijoje, maždaug 250 metrų nuo Lietuvos sienos su Baltarusija.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

redakcija@bns.lt, +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: