2021.03.29 14:22 |Kategorija:  Cover news

G. Nausėda: V. Putiną galima pavadinti žudiku (papildytas)

papildyta nuo trečios pastraipos

Vilnius, kovo 29 d. (BNS). Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną gali pavadinti žudiku.

„Deja, taip“, – į BNS klausimą, ar kaip ir Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), galėtų Vladimirą Putiną pavadinti žudiku, atsakė G. Nausėda.

Lietuvos vadovo teigimu, Rusija demonstratyviai nesiskaito su kaimyninių šalių, tokių kaip Ukraina, teritoriniu vientisumu.

„Aš matau daugybę požymių, kurie demonstruoja atvirą nusispjovimą, pavadinkime taip, į civilizuoto pasaulio vertybes, nesiskaitymą su tautų apsisprendimo teise, nesiskaitymą su kaimynių teritoriniu suverenumu ir tą Kremlius pastaruoju metu demonstruoja pakankamai demonstratyviai“, – kalbėjo G. Nausėda.

Kitas svarbus aspektas, pasak jo, yra situacija Rusijos viduje, kur režimas, anot  prezidento, „akivaizdžiai krūpčioja nuo stiprėjančios opozicijos“ ir mėgina ją užgniaužti, „pačiu brutaliausiu būdu“ persekioja opozicijos lyderius, tokius kaip Aleksejus Navalnas.

„Ir toliau įtraukus galvą į pečius sakyti, kad žinote, mes ieškome įsitraukimo į santykius su Rusija, kaip aš kartais girdžiu iš savo kolegų Europos Sąjungoje – na tikrai reikia ir emociškai, ir teritoriškai būti labai toli nuo to, kas vadinama Rusija, kad kalbėtumei šitokius dalykus“, – teigė G. Nausėda.

Jis tvirtino, kad Lietuva tikrai nebus ta šalis, kuri „abejingai sėdės galiniame suole“ ir kalbės apie didesnį įsitraukimą, matant brutalius žmogaus teisių pažeidimus pašonėje.

J. Bidenas kovo viduryje paklaustas, ar galvoja, kad V. Putinas yra žudikas, atsakė „taip“. Šis ir kiti JAV prezidento komentarai paskatino Rusiją atšaukti savo ambasadorių iš Vašingtono, toks žingsnis neturėjo precedento per abiejų šalių diplomatinių santykių pastarojo meto istoriją.

redakcija@bns.lt, +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: