2020.09.28 21:33 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

E. Macronas Vilniuje: bendradarbiavimas su Rusija būtinas siekiant ilgalaikės taikos (papildytas)

papildymai visame tekste

Vilnius, rugsėjo 28 d. (BNS). Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) sako suprantantis Lietuvos rūpestį dėl Rusijos, tačiau teigia, kad bendradarbiavimas su Maskva yra būtinas, siekiant ilgalaikės taikos Europoje.

„Jei norime, kad taika įsigalėtų ilgam laikui, turime dirbti su Rusija, nes turime bendrą geografiją ir praeitį“, – pirmadienį po susitikimo su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda spaudos konferencijoje kalbėjo E. Macronas.

Prancūzijos lyderis teigė suprantantis Lietuvos patirtus išgyvenimus ir represijas, tačiau pabrėžė, kad negalima „gyventi taip, lyg Europa būtų toli nuo Rusijos nutolusi sala“.

„Dėl to turime dirbti strategiškai. Todėl reikia siekti sukurti saugumo, atnaujinto bendradarbiavimo, atnaujinto pasitikėjimo architektūrą, kuri leidžia nekilti įtampai, leidžia kovoti su kibernetinėmis atakomis, su dezinformacija ir destabilizavimu“, – sakė E. Macronas.

„Manau, būtent sustiprinant Europos Sąjungos suverenumą ir saugumą, kaip mes darom tai nuo pat pradžių, ir turint šį dialogą, būsime stipresni. (...) Mes neturime jokio naivumo. Esame pagarbūs ir labai reiklūs su Rusija“, – pridūrė jis.

Prancūzijos lyderis teigė, kad dialogas su Rusija yra svarbus, kad nepasikartotų Baltijos šalių išgyventos baisybės.

„Ši tema yra labai jautri, puikiai suprantu jūsų praeitį, žinau, kad jūsų šeimos išgyveno baisias tragedijas, susijusias su okupacija, tačiau aš žiūriu ir į ateitį, į ateinantį šimtmetį. Ir būtent kalbu apie Baltijos šalis. Mums svarbus šis naujas dialogas ir jo atkūrimas, kad nepasikartotų baisybės“, – komentavo E. Macronas.

Jis taip pat teigė siekiantis, kad dialogas su Maskva būtų skaidrus Lietuvos ir kitų Baltijos šalių atžvilgiu.

„Čia XX a. amžius nebuvo toks pats, koks buvo pas mus. Jūs jautėtės palikti likimo valiai. Po Antrojo pasaulinio karo tas laikas jums labai prailgo. Žinau, ką reiškia jums kalbėti apie strateginį dialogą su Rusija. Dėl to tą sakau jums labai atvirai – tas dialogas, kurį kuriame, mes jį darome labai pagarbiai su savo Europos partneriais ir visa tai vyksta labai skaidriai“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas.

„Manau, galime sukurti XXI amžių, kuriame bus išspręsta daugelis su mūsų kaimynystę susijusių konfliktų“, – pridūrė E. Macronas. 

Lietuvos valdžios atstovai kritiškai vertina prancūzų siūlomą dialogą su Maskva ir ragina Vakarus laikytis griežtesnės pozicijos Rusijos atžvilgiu. 

Autorius Augustas Stankevičius

redakcija@bns.lt, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: