2020.07.05 16:56 |Kategorija:  Cover news
AFP-Scanpix nuotr.

BNS naujienlaiškis: svarbiausi savaitgalio įvykiai

Vilnius, liepos 5 d. (BNS). BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Viruso plitimas. Savaitgalį Lietuvoje pranešta apie aštuonis naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus – tris šeštadienį ir penkis sekmadienį. Keturi iš jų yra įvežtiniai iš Jungtinės Karalystės, Baltarusijos, Švedijos ir Ukrainos. Vienas atvejis siejamas su sirgusiu Vilniaus rajone nužudytu vyru. Koronavirusu taip pat užsikrėtė Vilniaus ligoninės pacientas, Visagino socialinės globos namų darbuotojas ir nėščia Anykščių rajono gyventoja, dėl šių atvejų atliekami tyrimai. 

Misija Armėnijoje. Šeštadienio vakarą po dviejų savaičių humanitarinės misijos Armėnijoje į Lietuvą grįžo medikų komanda, padėjusi kovoti su koronaviruso plitimu šioje Pietų Kaukazo šalyje. „Pirmą kartą gyvenime mes iš šalies, kuri anksčiau pati gaudavo pagalbą, patys pradėjome teikti pagalbą. Tai didelis žingsnis į priekį“, – Šiaulių oro uoste spaudos konferencijoje sakė medikų komandos vadovas Marius Čiurlionis.

Virusas kaimynystėje. Latvijoje šeštadienį ir sekmadienį patvirtinta po vieną užsikrėtimo atvejį. Baltarusijoje per dvi savaitgalio dienas pranešta apie daugiau kaip 500 naujų atvejų, Rusijoje registruota per 13 tūkst. naujų atvejų. Lenkijoje šeštadienį pranešta apie 314 naujų atvejų, sekmadienio statistika kol kas nepaskelbta. 

Tomaševskio kadencija. Valdančiajai koalicijai priklausančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininku dar vienai ketverių metų kadencijai perrinktas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. 

Paradas Vilniuje. Minint Jungtinių Valstijų nepriklausomybės dieną, Vilniaus Gedimino prospekte surengtas paradas, jo metu neštos 244 JAV vėliavos. Parade dalyvavo amerikiečių ir lietuvių kariai, savanoriai, JAV įmonių ir organizacijų atstovai. Savaitgalį sostinėje vyksta „Amerikietiškos atostogos“. Šią vasarą kas antrą savaitgalį mieste dėmesys skiriamas vis kitai šaliai, taip simboliškai kviečiant vilniečius „keliauti“ skirtingomis kultūromis, kai tikros kelionės yra apribotos dėl koronaviruso.

Trumpo žinia. JAV prezidentas Donaldas Trumpas Nepriklausomybės dienos proga kritikavo „radikalios kairės“ oponentus šalies viduje ir Kiniją, bei gyrė atsaką į koronaviruso krizę, tačiau šventę temdė spartus viruso plitimas. JAV per praėjusią parą nustatyta daugiau kaip 43 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų.

JAV rinkimai. Reperis Kanye Westas tviteryje paskelbė, kad dalyvaus JAV prezidento rinkimuose. Kol kas neaišku, kiek rimti jo ketinimai ir ar jis pateikė kokius nors dokumentus.

Tapatybės kortelės. Nyderlandų vyriausybė paskelbė, kad ant tapatybės kortelių per ateinančius kelerius metus išnyks informacija apie asmens lytį. Švietimo ir kultūros ministrė Ingrid van Engelshoven sako, kad tai leis olandams „susikurti savo pačių tapatybes ir laisvai bei saugiai gyventi“. Tokius planus pasveikino Olandijos LGBT organizacijos.

Formulės lenktynės. Austrijoje sekmadienio popietę startavo pirmosios 2020 metų „Formulės 1“ sezono lenktynės. Dėl koronaviruso pandemijos sezono startas buvo nukeltas daugiau kaip trims mėnesiams.

Anglijos aludės. Savaitgalį Anglijoje leista atsidaryti aludėms bei likusiai maitinimo ir apgyvenimo sektoriaus daliai.  Didžiosios Britanijos iždo kancleris Rishi Sunakas paragino šalies gyventojus „valgyti ne namie ir taip padėti“ ekonomikai, dėl koronaviruso krizės susidūrusiai su istoriniu nuosmukiu.

Karantinas Katalonijoje. Ispanijos šiaurės rytų Katalonijos regionas šeštadienį paskelbė karantiną netoli Leridos miesto esančiame rajone, kuriame gyvena apie 200 tūkst. žmonių, pastaruoju metu smarkiai padaugėjus naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Čečėnų disidentai. Austrijos policija areštavo rusą iš Čečėnijos, įtariamą čečėnų disidento nužudymu. Šeštadienį netoli šalies sostinės Vienos buvo rastas negyvas 43 metų vyras su šautinėmis žaizdomis. Austrijos policija teigė, kad žuvęs čečėnas buvo prieglobsčio prašytojas, tačiau platesnių komentarų nepateikė. Incidentas įvyko tuo metu, kai Austrijoje stiprėja nerimas dėl tremtyje gyvenančių čečėnų disidentų saugumo.

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

redakcija@bns.lt, +370 5 239 64 14, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: