2014.07.30 16:41 |Kategorija:  SC - Pranešimai spaudai

Futbolą iškeitė į kovos menus

Ričardas Kulis – Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Sporto ir sveikatos fakulteto kūno kultūros ir sveikatos ugdymo specialybės I kurso studentas. Ričardas nuo gimimo judrus, aktyviai sportuojantis jaunuolis, kuris nuo mažų dienų žaidžia futbolą. Ilgai sportavęs tapo daugkartiniu Lietuvos futbolo jaunimo čempionu. Žaidė Latvijoje, Portugalijoje, tačiau jam patiko ne vien futbolas – aktyviai domėjosi ir kovos menais. Grįžęs iš Portugalijos nusprendė išbandyti save Muay thai treniruotėse. Po pirmų treniruočių suprato, kad šiame sporte, kaip ir futbole, sieks aukščiausių tikslų. Taip ir įvyko. Kovos menais Ričardas užsiima jau pusantrų metų. Per šiuos metus tapo Muay thai Lietuvos čempionato III vietos ir Arrow fight night čempiono diržo laimėtoju.

 

Esi LEU kūno kultūros specialybės studentas. Kodėl pasirinkai šią specialybę?

Savo patirtimi ir žiniomis noriu pasidalyti su kitais. Sportuoju visą gyvenimą. Tai lyg mano svajonių darbas. O studijos yra įdomios, todėl man čia patinka.

Prieš užsiimdamas kovos menais tu buvai futbolininkas. Kodėl pakeitei sporto šaką?

Futbolo aš nemečiau. Tiesiog taip susiklostė aplinkybės, kad atradau kovos menus. Muay thai man visada patiko. Kai atėjau į pirmą treniruotę, likau dar labiau sužavėtas. Pasirinkau šią sporto šaką, nes norėjau išbandyti, atrasti kažką naujo. Ir man pavyko.

Kokie tavo didžiausi pasiekimai?

Su futbolo komanda tapome daugkartiniais Lietuvos jaunimo čempionais, buvome pasaulio ir Europos čempionatų dalyviai. Muay thai Lietuvos čempionate iškovojau III vietą, taip pat esu Arrow fight night čempiono diržo nugalėtojas.

Kada pradėjai užsiiminėti koviniu sportu? Ar prisimeni savo pirmąsias varžybas?

2012 metų pabaigoje, maždaug prieš pusantrų metų, ėmiau tuo domėtis. Pirmąsias varžybas puikiai prisimenu. Jos vyko Vilniuje. Pirma kova buvo labai sunki, tačiau aš laimėjau. Jausmas buvo nepakartojamas.

Kaip manai, kokios žmogaus savybės yra svarbiausios sporto šakoje, kuria užsiimi?

Labai svarbu yra pasitikėti savimi. Privalai būti atsakingas ir tvirto charakterio.

Ar mėgsti keliauti? Kuri tavo aplankyta šalis paliko didžiausią įspūdį?

Keliones tikrai labai mėgstu. Didžiausią įspūdį paliko Italija. Visos tradicijos, maisto patiekalai, žmonės. Tiesiog svajonių šalis.

Papasakok apie savo laisvalaikį, kitus pomėgius

Be sporto domiuosi dar daug kuo. Mėgstu muziką, skaitau knygas, kartais dainuoju, šoku. Šiuo metu turiu labai daug veiklos ir darbų, tai laisvalaikį praleidžiu ramiai arba su draugais žaisdamas įvairius stalo žaidimus ir pan.

Ar turėjai vaikystės svajonę?

Vaikystėje visada svajojau tapti profesonaliu futbolininku, būti įžymia asmenybe.

Ko galėtum palinkėti studentams?

Visiems noriu palinkėti daugiau pasitikėti savimi, džiaugtis gyvenimu ir pasiekti savo tikslus.

Tomas Petryla
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Lietuvos edukologijos universitetas
8 (5) 273 69 67
[email protected]

Tai yra pranešimas spaudai, už kurio turinį BNS neatsako.

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, kovo 29

2024.03.29 11:32
Užsienio naujienos 2024.03.29 11:32
2024.03.29 10:30
Užsienio naujienos 2024.03.29 10:30
2024.03.29 06:35
Užsienio naujienos 2024.03.29 06:35
2024.03.29 05:05
Įvairenybės, kultūra 2024.03.29 05:05