Tai yra pranešimas spaudai, už kurio turinį BNS neatsako.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Ričardo Juškos pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą – prašo įvertinti gyvenimą Seimo viešbutyje reglamentuojančias nuostatas

2019 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Ričardas Juška kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl nuostatų, reglamentuojančių gyvenamojo ploto suteikimą Seimo viešbutyje, antikorupcinio vertinimo. Tai padaryti buvo nuspręsta po to, kai Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė nepradėti tyrimo dėl parlamentaro Dariaus Kaminsko gyvenimo Seimo viešbutyje, nors „valstiečio“ šeima Vilniuje turi tris butus.

„Gautas Seimo Etikos ir procedūrų komisijos raštas yra daugiau negu „keistas“. Kalbant apie parlamentaro elgesį akivaizdu, kad vertinti reikėtų etiką ir moralę – Antikorupcijos komisija moralės nevertina. Todėl kreipiausi į STT dėl antikorupcinio vertinimo, kad būtų galima inicijuoti Seimo statuto pakeitimą“, – Seimo etikos sargų atsakymą kritiškai vertina Antikorupcijos komisijos pirmininkas R. Juška.

Antikorupcijos komisija nagrinėjo klausimą dėl Seimo narių galimybės apsigyventi Seimo viešbutyje.

„Seimo narių aprūpinimą gyvenamosiomis patalpomis reglamentuojančios Seimo statuto nuostatos yra nekonkrečios, dviprasmiškos ir galimai sudaro sąlygas piktnaudžiavimui ir privačių interesų įgyvendinimui. Šias nuostatas būtina įvertinti antikorupciniu požiūriu ir teikti Seimo statuto pataisas. Šiuo metu laukiame antikorupcinio vertinimo iš STT“, – akcentuoja R. Juška.

Kontaktinis asmuo
Ričardas Juška
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Antikorupcijos komisijos pirmininkas
Mob. 8 616 40 808, el. p. ricardas.juska@lrs.lt

Tai yra pranešimas spaudai, už kurio turinį BNS neatsako.

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.