2019.12.03 15:58 |Kategorija:  Cover news with delay

R. Karbauskis: jei VTEK ir neigiamai įvertintų premjerą, tai nieko nereiškia

papildysime

Vilnius, gruodžio 3 d. (BNS). Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) gali nagrinėti situaciją dėl kelio prie premjero Sauliaus Skvernelio namų, bet jos sprendimas nieko nereikštų.

Taip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis komentuoja prezidento Gitano Nausėdos raginimą premjerui S. Skverneliui pačiam kreiptis į VTEK dėl kelio prie jo namų asfaltavimo.

„Taip, VTEK gali nagrinėti, be abejonės, bet ar VTEK sprendimas laikytinas kažkuo tokiu, kas turi reikšmę, vertinant galimybę žmogui dirbti? (...) Aš asmeniškai, jei būtų VTEK koks nors sprendimas neigiamas, sakyčiau, kad tai nieko nereiškia“, – BNS sakė R. Karbauskis.

LVŽS vadovas tvirtino, jog frakcija nepasitiki VTEK, „po visos virtinės sprendimų kyla tam tikros abejonės VTEK nešališkumu“.

„Vienus Seimo narius svarstydavo, kitų nesvarstydavo, po to ministrus pripažino kaltais, kad jie nedeklaravo, kad ministrai, daug keistų dalykų“, – teigė R. Karbauskis.

„Aš galiu drąsiai už mūsų frakciją pasakyti, kad pasitikėjimo VTEK, kad pasmerkiantis sprendimas būtų lemiantis valstybės pareigūno atsistatydinimą, drąsiai galiu pasakyti, kad frakcijoje ir koalicijoje (taip manančių – BNS) nėra“, – kalbėjo „valstiečių“ vadovas.

Prezidentas G. Nausėda antradienį paragino ministrą pirmininką S. Skvernelį kreiptis į VTEK dėl Vyriausybės sprendimų skiriant papildomas lėšas kelių asfaltavimui Vilniaus rajone, kurios vėliau savivaldybės sprendimu buvo skirtos premjero gyvenamai gatvei tvarkyti. 

„Premjeras galėtų lengvai išspręsti šitą klausimą kreipdamasis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir paprašydamas įvertinti visas aplinkybes ir tų aplinkybių vertinimo pasekoje mes pamatytume, kaip ten viskas yra“, – žurnalistams Londone sakė šalies vadovas.

VTEK jau yra paprašiusi Vyriausybės ir kitų institucijų informacijos apie sprendimus, S. Skvernelio gyvenamosios gatvės asfaltavimu.

Gavusi šią informaciją komisija spręs, ar pradėti tyrimą dėl galimo tarnybinės etikos pažeidimo.

Prieš kelias savaites Vyriausybė Susisiekimo ministerijos siūlymu pritarė papildomam lėšų skyrimui Vilniaus rajono gatvėms asfaltuoti.

Vilniaus rajono savivaldybė visą 300 tūkst. sumą skyrė vienai gatvei, kurioje gyvena premjeras, asfaltuoti.

S. Skvernelis sako nesikišęs į klausimus, susijusius su kelio asfaltavimu. Jis teigia nežinojęs, kad Vyriausybės nutarimu skirtos lėšos bus skirtos asfaltuoti būtent kelią prie jo namų.

Autorius: Milena Andrukaitytė

redakcija@bns.lt, +370 5 239 64 16, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.