2019.10.09 15:22 |Kategorija:  Cover news with delay

S. Skvernelis: dėl naujų mokesčių diskutuojama jau ilgą laiką

Vilnius, spalio 9 d. (BNS). Vyriausybei planuojant su biudžetu priimti naujus mokesčius, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad dėl jų jau buvo diskutuojama ilgą laiką.

„Tos diskusijos buvo ir pernai, tai nėra niekam paslaptis, kad nekilnojamojo turto mokesčio kartelė bus nuleidžiama, tai nėra naujiena“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Taršos mokestis – ir pernai tuo pačiu metu mes kalbėjom, diskutavome, projektas jau sausio mėnesį buvo ir planai Aplinkos ministerijos pateikti. Taip kad čia jokios naujienos nėra“, – pridūrė jis.

Finansų ministerija anksčiau šią savaitę pasiūlė didinti akcizus tabakui, stipriajam alkoholiui ir degalams, taip pat plėsti NT apmokestinimo bazę. 

Planuojama, kad tai valstybės biudžeto pajamas padidintų 53,5 mln. eurų, iš jų didžioji dalis dalis būtų gauta dėl didesnių akcizų dyzelinui (24 mln. eurų ir dar 6,5 mln. eurų iš žemdirbių dyzelino) bei etilo alkoholiui (10 mln. eurų).

Taip pat nuo kitų metų planuojama įvesti automobilių taršos mokestį, kuriuo į biudžetą planuojama surinkti 29 mln. eurų.

Kai kurie ekonomistai kritikavo Vyriausybę, kad ši siekia priimti naujus mokesčius su biudžeto projektu bei nesilaiko pažado nekeisti mokesčių likus mažiau nei šešiems mėnesiams iki jų įsigaliojimo.

Autorius: Paulius Viluckas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 21, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.