2019.07.17 14:08 |Kategorija:  Cover news with delay

Premjeras tiki, kad SGD terminalo išlaikymo našta nuo gruodžio mažės

papildysime

Vilnius, liepos 17 d. (BNS). Koncernui „Achemos grupė“ skundžiantis valdžiai dėl Energetikos ministerijos planų atskirai įmonei perduoti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo veiklą ir taip sumažinti jo išlaikymo naštą visiems dujų vartotojams, premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad ginčai nesutrukdys priimti sprendimų, būtinų nuo gruodžio 1 dienos sumažinti terminalo mokestį.

„Tai (SGD terminalo dedamosios mažinimas – BNS) yra numatyta Vyriausybės programoje ir mes tikrai turime padaryti, kad terminalo išlaikymo našta būtų sumažinta“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Yra, be vienos iš labai svarbių Lietuvai strateginių įmonių („Achemos grupės“ – BNS), dar ir kitos, kurios tą naštą turi, tai trys ketvirtadaliai kitų įmonių ir svarbu, kad visoms įmonėms ta našta sumažėtų“, – sakė premjeras.

Jis teigė tikintis, kad nuo gruodžio 1 dienos pavyks sumažinti terminalo išlaikymo naštą: „Aš tikiu, kad taip ir bus“.

„Klaipėdos naftos“ pertvarkai prieštaraujanti smulkioji akcininkė „Achemos grupė“ antradienį kreipėsi į prezidentą, premjerą ir Europos Komisiją (EK), prašydama jų užtarimo.

„Achemos grupės“ vertinimu, „Klaipėdos naftos“ pertvarka yra neteisėta.

Autorius: Paulius Viluckas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 21, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.