2017.11.11 08:32 |Kategorija:  Cover news with delay

Saudo Arabijos vadovaujama koalicijos aviacija smogė Jemeno gynybos ministerijos pastatui

Sana, lapkričio 11 d. (AFP-BNS). Saudo Arabijos vadovaujama koalicija penktadienio vakarą surengė antskrydį sukilėlių užimtoje Jemeno sostinėje Sanoje ir smogė Gynybos ministerijos pastatui, pranešė įvykio liudininkai ir sukilėlių žiniasklaida.

Kaip nurodoma, per šią ataką sužeisti mažiausiai trys civiliai.

Šiitų sukilėlių husių televizija „al Masirah“ pranešė, kad Gynybos ministerija tapo dviejų aviacijos smūgių taikiniu. Per vieną iš šių antskrydžių buvo smogta gyvenamajam rajonui netoli ministerijos, pasakojo įvykio liudininkai.

„Sėdėjau namuose ir išgirdau, kaip pirmasis smūgis pataikė į Gynybos ministeriją. Po kelių minučių kitas smūgis pataikė į mano kaimynų namą“, – sakė vietos gyventojas Mohammedas Aatifas (Mohamedas Atifas).

„Visas mano namas sudrebėjo“, – pridūrė M. Aatif, su šeima pabėgęs iš to rajono.

Vyras teigė, kad smūgis sugriovė jo kaimynų namą ir apgadino kitus.

Liudininkai sakė, kad aukų sužeistųjų dar gali padaugėti.

Koalicija anksčiau ne kartą atakavo Gynybos ministerijos pastatą ir jį smarkiai nuniokojo. Naujausi antskrydžiai buvo surengti smarkiai padidėjus įtampai tarp Saudo Arabijos ir jos varžovo Irano, remiančio husius.

Saudo Arabija iš jos sąjungininkės 2015 metų kovą pradėjo karinius veiksmus kaimyniniame Jemene, siekdamos susilpninti didelę šalies dalį kontroliuojančius husius ir grąžinti į valdžią prezidentą Abedrabbo Mansourą Hadi (Abedrabą Mansurą Hadį).

Per šį konfliktą žuvo jau daugiau kaip 8 650 žmonių, tarp jų daug civilių. Husiai tebekontroliuoja sostinę Saną ir didžiąją dalį Jemeno šiaurės.

Koalicija anksčiau šią savaitę uždarė Jemeno sienas, reaguodama į šeštadienį įvykusį incidentą, kai Saudo Arabija netoli Rijado numušė husių paleistą vidutinio nuotolio balistinę raketą. Jos nuolaužos nukrito Rijado tarptautiniame oro uoste.

Sukilėliai grasino atsakyti į sienų blokadą ir surengti daugiau atakų prieš Saudo Arabiją ir jos koalicijos partnerį – Jungtinius Arabų Emyratus.

Jungtinės Tautos penktadienį nurodė, kad koalicija tebeblokuoja Jemenui labai reikalingas pagalbos siuntas, nors jau atidarė Jemeno uostą ir vieną sausumos sienos perėją.

Šią savaitę JT humanitarinės pagalbos operacijų vadovas Markas Lowcockas (Markas Loukokas) perspėjo Saugumo Tarybą, kad neatšaukus blokados Jemenui gresia „didžiausias badas, kokį pasaulis yra patyręs per daug dešimtmečių, su milijonais aukų“.

Ši tarptautinė organizacija padėtį Jemene laiko sunkiausia iš šiuo metu vykstančių humanitarinių krizių: maisto stinga 17 mln. žmonių, o septyniems milijonams iš jų gresia badas.

Be to, jau daugiau kaip 2 tūkst. jemeniečių mirė per choleros protrūkį, paveikusį beveik milijoną žmonių.

uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Penktadienis, rugsėjo 20

2019.09.20 05:45
Įvairenybės, kultūra 2019.09.20 05:45
1 2 3 4 5