2017.09.13 11:55 |Kategorija:  Cover news with delay

EK pirmininkas siūlo steigti ES finansų ministro pareigybę

papildytas pranešimas

Strasbūras, rugsėjo 13 d. (AFP-BNS). Trečiadienį metinį pranešimą apie padėtį Bendrijoje skaitęs Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris (Žanas-Klodas Junkeris) pasiūlė steigti ES finansų ministro pareigybę, kas būtų didelis žingsnis link gilesnės euro zonos integracijos.

Anksčiau tai padaryti ragino Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas), manantis, kad euro zonai reikia stipresnių institucijų, kad ji išvengtų šoko, kaip skolų krizė ar „Brexit“.

„Mums reikia Europos ekonomikos ir finansų ministro, – Strasbūre kreipdamasis į Europos Parlamento narius sakė Komisijos vadovas. – Aš neraginu steigti naujos pareigybės tik dėl jos pačios. Raginu siekti didesnio efektyvumo.“

Jo teigimu, naujoji pareigybė apjungtų ES komisaro ir Eurogrupės pirmininko vaidmenis. Pastarąsias pareigas šiuo metu eina Nyderlandų   finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas (Jerunas Deiselblumas).

Tačiau Komisijos pirmininkas pareiškė, jog jam “ne itin patinka idėja turėti atskirą euro zonos parlamentą“. Tokią mintį taip pat iškėlė E. Macronas.

Anot J.-C. Junkerio, taip pat būtina stiprinti kovą su tarptautinėmis kompanijomis, kad jos Europoje mokėtų sąžiningą mokesčių dalį. Jis pasisako už lengvesnį mokesčių reformų priėmimą.

„Europa turi gebėti veikti greičiau ir ryžtingiau“, – sakė jis. Jo teigimu, tokiu atveju dėl mokesčių politikos pakeitimo reikėtų daugumos narių, o ne vienbalsio pritarimo.

Komisijos pirmininkas taip pat pasiūlė, kad euro zonos gelbėjimo fondas – Europos Stabilumo Mechanizmas – taptų nuolatiniu „Europos valiutos fondu“, kuris būtų panašus į Tarptautinį valiutos fondą.

uzsienioverslas@bns.lt, +370 5 205 85 14 – Užsienio verslo naujienų skyrius

Rodyti: