2017.08.08 12:44 |Kategorija:  Cover news with delay

M.Saakašvilis sako nesieksiantis Lietuvos pilietybės

Vilnius, rugpjūčio 8 d. (BNS). Vilniuje antradienį viešėjęs buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis sako nesieksiantis Lietuvos pilietybės, nors dėkoja už tokį kai kurių šalies politikų siūlymą.

„Ne, aš turiu atgauti savo Ukrainos pilietybę, ji buvo atimta nelegaliai. Daugybė ukrainiečių yra pikti ir jaustųsi apleisti, jei aš dėl jos nekovočiau“, – sakė M.Saakašvilis, BNS paklaustas, ar nesieks Lietuvos pilietybės.

Apsvarstyti galimybę suteikti šiam politikui Lietuvos pilietybę, kai iš jo buvo atimta turėta Ukrainos pilietybė, pasiūlė europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Vilniuje antradienį vykusiame renginyje, skirtame paminėti devynerius metus Rusijos vykdomą šliaužiančią Gruzijos teritorijos okupaciją Pietų Osetijoje, dalyvavęs buvęs Gruzijos prezidentas ir Odesos gubernatorius sako esąs „labai dėkingas už šį nuostabų pasiūlymą“.

„Aš myliu Lietuvą – jei nebūčiau gruzinas, jei neturėčiau Ukrainos pilietybės, nes gyvenau Ukrainoje 13 metų, aš buvau trijų Ukrainos revoliucijų dalimi, pradedant nuo kovos už nepriklausomybę, turėtumėme suprasti: jei nebūčiau gimęs gruzinu, galbūt būčiau lietuvis. Tad aš sieksiu išlaikyti tai, ką turiu, ir liksiu Lietuvos draugu bei gerbėju, nes Lietuva visada buvo mūsų švyturiu, ką bedarytumėme“, – sakė M.Saakašvilis.

Jis teigė šiuo metu galintis keliauti, nes turi Ukrainos pasą bei žada ginti savo teisę į Ukrainos pilietybę šios šalies teismuose. Trumpam apsilankęs Vilniuje M.Saakašvililis popietę žada grįžti į Kijevą.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka prieš kelias savaites atėmė pilietybę iš M.Saakašvilio. Ukraina pranešė, kad toks sprendimas priimtas gavus dokumentų iš Gruzijos, bet daugiau detalių nepateikė.

M.Saakašvilis neteko Gruzijos pilietybės 2015-aisiais, kai P.Porošenka paskyrė jį Odesos gubernatoriumi. Tuo metu jo gimtoji šalis siekia, kad buvęs prezidentas būtų išduotas jos teisėsaugai, nes jam pateikti kaltinimai, susiję su smurtiniu protestuotojų išvaikymu bei krata vienoje privačioje televizijoje.

Reformų šalininkas M.Saakašvilis, atėjęs į valdžią Gruzijoje per 2003 metų Rožių revoliuciją, Odesos gubernatoriaus pareigas ėjo beveik pusantrų metų. Jis atsistatydino pernai, motyvuodamas, kad buvo trukdoma jo pastangoms kovoti su aukšto rango pareigūnų korupcija.

Autorius: Ignas Jačauskas

[email protected], +370 5 205 85 31 - Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Ketvirtadienis, kovo 28

2024.03.28 16:57
Užsienio naujienos 2024.03.28 16:57
2024.03.28 16:00
Lietuvos politika 2024.03.28 16:00
2024.03.28 14:35
Lietuvos politika 2024.03.28 14:35
2024.03.28 13:55
Užsienio naujienos 2024.03.28 13:55