2017.03.20 15:37 |Kategorija:  Cover news with delay

ES šalių vadovai susitiks praėjus 4 ar 6 savaitėms nuo „Brexit“ derybų aktyvavimo

Briuselis, kovo 20 d. (AFP-BNS). Europos Sąjungos šalių vadovai susitiks balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje, kad patvirtintų derybų dėl „Brexit“ gaires, kai tik Didžioji Britanija inicijuos skyrybų procesą, sakė pirmadienį vienas ES šaltinis.

Ankstesnis planas 27 šalių vadovų susitikimą surengti balandžio 6 dieną atšaukiamas, nes nepakaks laiko jam pasiruošti.

„JK pranešimas apie kovo 29 dienos veiksmus nepalieka pakankamai laiko pasirengti Europos Vadovų Tarybai balandžio 6-7 dienomis patvirtinti „Brexit“ gaires“, – sakė naujienų agentūrai AFP pašnekovas.

Pasak jo, „kol kas nėra numatyta jokia konkreti data 27 (narių vadovams) rinktis į Europos tarybą, bet manome, kad prireiks maždaug keturių ar šešių savaičių pasirengti ir pasikonsultuoti su 27 ES narėmis“.

EVT pirmininkas Donaldas Tuskas, atsakingas už ES šalių vadovų posėdžių sušaukimą, sakė paskelbsiąs gairių projektą, praėjus 48valandoms nuo Britanijos skelbimo apie pradedamą išstojimą iš ES.

Konkreti susitikimo data iš dalies priklausys nuo Prancūzijos prezidento rinkimų, kurių du ratai numatyti balandžio 27 ir gegužės 7 dienomis, minėjo kitas ES šaltinis.

Oficialios derybos tarp Britanijos ir ES tuomet turės palaukti, kol šalys narės patvirtins detalesnes derybų gaires ir suteiks mandatą Europos Komisijos „Brexit“ derybininkui Micheliui Barnier (Mišeliui Barnjė), sakė pareigūnai. Anot jų, pačios derybos vargu ar prasidės anksčiau birželio.

uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: