2017.01.16 13:43 |Kategorija:  Cover news with delay

„Atgyvena“ Trumpo pavadinta NATO neabejoja jo įsipareigojimais dėl Europos saugumo

Briuselis, sausio 16 d. (AFP-BNS). NATO pirmadienį pakartojo neabejojanti Jungtinių Valstijų įsipareigojimais dėl Europos saugumo, kai išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) išprovokavo naują pasipiktinimo bangą pareiškęs, kad Aljansas yra „atgyvena“.

Paprašytas pakomentuoti D.Trumpo išsakytą poziciją, NATO atstovas spaudai konkretaus atsakymo nepateikė, tik atkreipė dėmesį į Aljanso vadovo Jenso Stoltenbergo pareiškimą, išsakytą gruodžio 6 dieną vykusiame NATO valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime.

Tąsyk J.Stoltenbergas sakė: „Esu absoliučiai tikras, kad Jungtinės Valstijos išlaikys savo tvirtą įsipareigojimą dėl NATO, transatlantinio ryšio ir saugumo garantijų Europai“.

„Esu tikras, nes jis (D.Trumpas) tai sakė daugeliui Europos lyderių, tą patį sakė ir man, kai prieš kelias savaites kalbėjomės telefonu“, – sakė NATO generalinis sekretorius.

J.Stoltenbergas taip pat pažymėjo, kad stiprus NATO yra gyvybiškai svarbi ne tik sąjungininkėms Europoje, bet ir pačioms Jungtinėms Valstijoms.

Jis priminė, kad NATO sutarties 5-asis straipsnis dėl kolektyvinės gynybos buvo aktyvuotas vienintelį kartą – po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių Jungtinėse Valstijose.

Sekmadienį interviu britų dienraščiui „ The Times“ ir Vokietijos laikraščiui „Bild“ D.Trumpas pavadino NATO „atgyvena“, išsakė abejonių dėl Europos Sąjungos ateities po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš bloko ir šiltai atsiliepė apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

[email protected], +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Ketvirtadienis, balandžio 25

2024.04.25 17:21
Užsienio naujienos 2024.04.25 17:21
2024.04.25 14:48
Lietuvos politika 2024.04.25 14:48
2024.04.25 14:38
Įvairenybės, kultūra 2024.04.25 14:38