2016.05.27 15:02 |Kategorija:  Cover news with delay

„Lietuvos geležinkelių“ direktoriaus pavaduotojas - įtariamasis STT tyrime, ministras teigia nežinojęs

papildysime

Kaunas, gegužės 27 d. (BNS). „Lietuvos geležinkelių“ direktoriaus pavaduotojui Stasiui Gudvaliui yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, penktadienį BNS patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Premjeras ir susisiekimo ministras sako apie prieš kelerius metus pareikštus įtarimus iki šiol nežinoję.

Įtarimai darbuotis netrukdo

STT atstovas Ruslanas Golubovas penktadienį BNS sakė, kad S.Gudvaliui įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba pareikšti 2013 metų lapkritį, vykdant ikiteisminį tyrimą dėl galbūt neskaidrių didelės vertės geležinkelių remonto ir statybos konkursų.

Nepaisant įtarimų, S.Gudvalis „Lietuvos  geležinkeliuose“ iki šiol eina direktoriaus pavaduotojo - Krovinių vežimo direkcijos direktoriaus pareigas.

Įtarimai šiame tyrime taip pat pareikšti tuometiniam antrinės „Lietuvos geležinkelių“ įmonės „Gelsauga“ vadovui Viliui Žilioniui. Jis kaip neatitinkantis nepriekaištingos reputacijos reikalavimų iš pareigų „Lietuvos geležinkelių“ vadovybės sprendimu atleistas 2014 metais.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius tikina manęs, jog STT tyrimas jau yra pasibaigęs, o apie įtarimus S.Gudvaliui teigia nieko nežinojęs.

„Man nėra žinoma (apie įtarimus). O kada jie buvo pareikšti... Kažkada anksčiau buvo kratos, žinau, ir tas viskas kažkaip tilo nutilo, ir aš neseku. Aš galvojau, kad čia viskas pasibaigę, aš girdėjau apie tas kratas, apie rastą kažkokią pinigų sumą, kažkas yra išlikę mano atminty. Bet tas buvo seniai“, - BNS penktadienį sakė ministras.

R.Sinkevičiaus teigimu, kol žmogus nėra nuteistas, derėtų laikytis nekaltumo prezumpcijos.

„Reputacija yra reputacija, vis tiek reikia laikytis nekaltumo prezumpcijos, ir tol, kol žmogus nenuteistas, aš problemų nematau, bet šiaip tai yra nemaloni situacija“, - teigė ministras, paklaustas, kodėl vienas įtariamasis atleistas, o kitas toliau darbuojasi.

Premjeras nebuvo informuotas

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius BNS penktadienį sakė taip pat nieko nežinojęs apie STT pareikštus įtarimus, nors „Lietuvos geležinkeliai“ pagal įstatymus yra pripažint strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčia įmone.

„Manęs neinformavo, gal ministrą informavo“, - BNS Kaune sakė premjeras.

„Jeigu jis yra įtariamasis žmogus, tai jis neturėtų eiti aukštų pareigų ir jis turėtų būti nušalintas“, - sakė A.Butkevičius, paklaustas, ar įtarimų sulaukęs asmuo gali toliau eiti vadovaujančias pareigas „Lietuvos geležinkeliuose“.

Premjero patarėjas susisiekimo klausimais Darius Jarmantavičius BNS penktadienį pripažino, kad yra S.Gudvalio žentas. A.Butkevičius teigia, kad apie šį faktą yra girdėjęs, bet detalios informacijos neturįs: „Kažkur girdėjau, bet kas jo yra uošvis neakcentavo“.

D.Jarmantavičius BNS teigė nežinojęs apie teisėsaugos įtarimus S.Gudvaliui.

[email protected], +370 5 205 85 08 - Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, balandžio 19

2024.04.19 11:45
Užsienio naujienos 2024.04.19 11:45
2024.04.19 09:56
Kriminalai 2024.04.19 09:56
2024.04.19 07:50
Užsienio naujienos 2024.04.19 07:50
2024.04.19 07:27
Užsienio naujienos 2024.04.19 07:27
2024.04.19 06:40
Užsienio naujienos 2024.04.19 06:40