2016.03.01 18:25 |Kategorija:  Cover news with delay

Druskininkų mero R.Malinausko pokalbiai su aplinkos ministru K.Trečioku - išklotinės

Vilnius, kovo 1 d. (BNS). BNS skelbia teisėsaugos įrašytų pokalbių išklotines, kurios buvo pateiktos Seimo Antikorupcijos komisijai.

Žemiau pateikiami Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbiai su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku, vykę 2015 metų rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais.

Rugpjūčio 6 diena:

K.T. - Alio.

R.M. - Laba diena, ministre.

K.T. - Labas.

R.M. - Ar galiu atimti kokią sekundėlę? Atostogaujat ar darbuojatės?

K.T. - darbuojuos, bet jau galva po biški pradeda atsijunginėti. Nuo pirmadienio išeinu atostogų.

...

R.M. - Ministre, kokiu klausimėliu norėjau, nu kaipgi paprastai be reikalo, be klausimo kokio tai nesiruoši susukt. Ministre, yra toks Vyriausybės 92-ų metų nutarimas 343 „Dėl specialiųjų ir miško naudmenų sąlygų patvirtinimo“. Buvo pernai darbo grupės sudaryta žinau, kad paruošti, ruošti ten projektai ir viską, gal kartais, netyčia žinot kokioj situacijoj yra ir koks jo kelias iki priėmimo, kaip terminai, kaip kažką tai.

K.T. - Tikrai ne.

R.M. - Gal galima paprašyt, čia Vyriausybės nutarimas.

K.T. - Kurių metų jis?

R.M. - 92-ų gegužės 12-os dienos 343.

K.T. 92-ų. Gerai. Pasidomėsiu. Tikrai kažkaip neužkliuvo pastaruoju metu. Pažiūrėsim, koks yra.

R.M. - Ar galima būtų sužinot, nes čia mum ir kurortai skambina, ir kiti, ir į asociaciją, ir į viską, ir bandom ieškoti, kur jo šaknys, bandžiau kancleriui, kad jūsų netrukdyt skambint, bet žmogus nekelia, kažkur užsiėmęs matyt.

K.T. - Jisai šiandien yra Klaipėdoj, išvykęs komandiruotėj, kur nors braido, kokiais. Gerai, aš rytoj per pasitarimą duosiu namų darbų, sužiūrėsiu ir informuosiu, per mane ar tiesiai jums duos žinot, kaip ten kur.

R.M. - Būsiu labai dėkingas. Ačiū, ačiū labai.

K.T. - Gerai, gerai.

R.M. - Gerai. Dėkui. Iki malonaus.

Rugpjūčio 7 diena:

K.T. - Klausau. Ačiū. Alio.

R.M. - Laba, ministre.

K.T. - Labas.

R.M. - Dėl to klausimėlio. Kaip ten kaži dėl to Vyriausybės nutarimo projekto? Kurioj jisai ten stadijoj? Gal jau pavyko kažką sužinot?

K.T. - Ne, ne. Dar, dar negavau atsakymo. Aš sakiau, paskambinsiu, kai tiktai man sužiūrės.

R.M. - Jo, supratau.

K.T. - Tikrai šiandien duosiu žinot. Jo.

R.M. - Gerai. Ačiū labai.

K.T. - Gerai, iki.

Rugpjūčio 28 diena:

K.T. - Taip, mere.

R.M. - Laba diena, ministre.

K.T. - Sveikas gyvas.

R.M. - Ar atostogaujate? Ar darbuojatės?

K.T. - jau, jau, jau, visą savaitę.

R.M. - Jo.

K.T. - Darbuojuosi.

R.M. - Aišku, tai kada ministre link Druskininkų kokią reviziją padaryti?

K.T. - Visai būtų faina. Nes čia užknisa protą. Pas tave nors užsimiršti valandai kitai.

R.M. - Tai va, va.

K.T. - Jo.

R.M. - Nu gal įveiksim jau tą keltuvą kažkaip tais, spalio-lapkričio pradžioj ten tokį renginį turim, tai būtų lygiai metai, kaip kapsulė užkasta, tai gal keltuvo atidarymą padarysim, tai jau kokią nors šventukę turėsim vienokią, kitokią.

K.T. - Nu, puiku, puiku.

R.M. - Ministre, turiu labai didelį prašymą, kalbėjau ir su premjeru, ir jums esu šiek tiek minėjęs ir žinau, kad dabarties yra grįžę po derinimų iš Teisingumo, ten ir su Bernatoniu šiek tiek pajudinom, kad greičiau būtų, tą Vyriausybės nutarimą 343.

K.T. - Jo. Gerai. Aš čia sužiūrėjau, kad viskas buvo atiduota, kaip tada pajudinai, mes čia net nejudinom, automatu nuėjo, bet dabar tikrai yra, atrodo. Reiks dabar prašyt, kad į darbotvarkę įeitų.

R.M. - Jo, jis dabar grįžęs pas jus. Ir jeigu jį teikt Vyriausybei, pirmadienį būsiu ten su premjeru posėdyje, tai dar kartą jam priminsiu, nes labai mums čia svarbu dėl, dėl tų visų ribų ir, ir zonų ten, visokio to velnio.

K.T. - Gerai. Klausyk, Ričardai, jei nesunku ir man pirmadienį ryte primink, dabar aš jau išvažiavęs iš ministerijos, žinai, kad...

R.M. - Gerai.

K.T. - Dėl viso pikto, kad aš pirmadienį ryte į darbotvarkę ten savo per pasitarimą pažiūrėčiau, kad šią savaitę nueitų į Vyriausybę.

R.M. - Gerai. Pirmadienį po aštuonių paskambinu.

K.T. - Liuks. Sutariam.

R.M. - Gerai. Ačiū.

K.T. - Iki.

R.M. - Iki.

Rugpjūčio 31 diena:

K.T. - Labas rytas, mere.

R.M. - Laba ryta, ministre, kaip žadėjau, skambinu dėl 343 tai yra.

K.T. - Jo. Gerai. Tikrai neužmiršau, bet gerai, kad priminei, va tuoj pat priminsiu kompanijai ir, ir pažiūrėsiu.

R.M. - Ačiū. Ačiū labai, ministre. Laukiam. Dėkui.

K.T. - Iki.

R.M. - Iki malonaus.

Rugsėjo 21 diena:

K.T. - Alio.

R.M. - Laba diena, ministre.

K.T. - Sveikas, ponas mere.

R.M. - Ne ponas, tik šiaip neblogai atrodau. Ministre, tik ką kalbėjau su kancleriu Vyriausybės ir taip toliau. Ministre, turiu labai didelį prašymą, ar neina kaip nors iš to Vyriausybės nutarimo 343, kadangi ten visame yra labai nemažai pastabų ir gali ten vėl nepraeit trečiadienį šio posėdžio, eiti su ta atskira dalim, kur dėl kurortinių zonų yra išbraukiama ir išmetama visas tas reglamentavimas?

K.T. Blyn, nu aš nieko prieš. bet dabar galvoju, nesam taip darę, kaip čia dabar?

R.M. - Eina pastoviai kiekvienam vyriausybės posėdy, eina atskirom dalim, ir dėl fermų ėjo, ir daug kiekvieną savaitę eina, bet niekaip neateina iki šito. O mes šitą turim 25-o. tai yra savaitgalį turim teismą, ir mum labai tas sprendimas. Pusę metų laukiam, laukiam ir vis tai ten einasi, tai ten einasi, visur viską keičiat, o iki to ir nedaeinat punkto niekaip.

K.T. - Po velnių, kaip čia padaryt? Nu aš tai už, nėr problemos, mes pateiksim, bet, galvoju, kaip praeis, kaip teisės.

R.M. - Kancleris sakė praeitų, kaip ir visi kiti, praeitų be problemų, jeigu tiktai būtų teikimas ir taip toliau. Tai, sako, čia per vieną dieną galima susisukti.

K.T. Nu gerai.

R.M. - Aš va ką tik prieš minutę su kancleriu kalbėjau, tik, sako, jeigu Trečiokas pritartų, teiktų, sako, tai ir nueitų be problemų.

K.T. - Tikrai, pateiksim. Gerai. Aš nežinau, reikia pažiūrėt, kokios ten pastabos.

R.M. - Dėl šito nėra jokių pastabų, nes jis visiem tinkamas, nes reglamentavimų yra kitose tvarkose ir, i taip kiti teisės aktai numato, tą visą reglamentuoja. Mum dabar teismui būtų reikalingas, būtų.

K.T. - Aš tik bijau, kad mūsų Teisės departamentas - kaip visada ten minties galiūnai - jie iš karto tokį pricepą randa, ir premjeras: „Nu, gerai, suderinkit ir atneškit kitą posėdį“.

R.M. - Bet dėl šito, per visur yra suderinta ir visur nueita. Aš esu su premjeru kalbėjęs, su kancleriu jau dešimt kartų kalbėta.

K.T. - Tai aš manau, tada getrai. Ir nueis. Aš tuoj duosiu komandą (neaiški frazė).

R.M. - Ministre, jeigu jūs duotumėt komandą, teiktų. Ir, sakoė, iandien pirmą valanda pasitarime apsvarstytų tą klausimą ir nueitų su juo.

K.T. - Gerai. Tuoj kancleriui duosiu „zadanije“.

R.M. - Būtent dėl kurortinių zonų panaikinimo.

K.T. - O.K., supratau.

R.M. - Ačiū labai.

K.T. - Nėra už ką.

Rugsėjo 23 diena:

R.Malinausko žinutė K.Trečiokui:LABA VAKARĄ. AČIŪ JUMS LABAI.

K.Trečioko atsakymas į R.Malinausko žinutę:NĖR UŽ KĄ. SUNKU NEBUVO.

[email protected], +370 5 205 85 08 - Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Ketvirtadienis, kovo 28

2024.03.28 14:35
Lietuvos politika 2024.03.28 14:35
2024.03.28 13:55
Užsienio naujienos 2024.03.28 13:55
2024.03.28 13:30
Užsienio naujienos 2024.03.28 13:30
2024.03.28 12:38
Užsienio naujienos 2024.03.28 12:38
2024.03.28 11:53
Lietuvos politika 2024.03.28 11:53
2024.03.28 11:17
Užsienio naujienos 2024.03.28 11:17