2019.07.12 11:42 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

Naujasis Lietuvos prezidentas G. Nausėda žada mažinti socialinę atskirtį

Vilnius, liepos 12 d. (BNS). Naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad sieks sumažinti pajamų nelygybę šalyje ir toliau stiprinti šalies saugumą.

Po priesaikos sakydamas kalbą Seime, šalies vadovas sakė, kad Vyriausybę vertins pagal tai, kaip jai pavyks sumažinti socialinę atskirtį.

G. Nausėdos teigimu, dalis žmonių nejaučia, kad Lietuva istoriškai „šiandien gyvena turbūt sėkmingiausią ir ekonomiškai turtingiausią laikmetį šalies istorijoje“.

„Kaip, kalbėdami apie dviejų greičių Europą, nepastebėjome, jog sukūrėme dviejų greičių Lietuvą?“ – kalbėjo prezidentas.

„Turime suprasti – gerovės valstybės nebus, jei kiekvienas rūpinsimės tik savimi, jei didės socialinė atskirtis, o žmonės jausis svetimi savo šalyje“, – teigė jis.

G. Nausėda žadėjo siekti, kad per jo kadenciją sumažėtų atotrūkis tarp turtingiausių ir mažiausiai pasiturinčių žmonių, būtų surenkama daugiau pajamų į šalies biudžetą, mažėtų regioniniai skirtumai.

Šalies vadovas žadėjo telkti politines jėgas, kad būtų pasiektas nacionalinis susitarimas dėl švietimo pokyčių. 

Užsienio politikoje G. Nausėda sakė sieksiantis „dar gilesnės euroatlantinės integracijos ir glaudžių santykių tiek su Europos Sąjunga, tiek su JAV“.

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad Lietuva turi toliau stiprinti valstybės gynybinius pajėgumus.

„Privalome stiprinti saugumą, išlaikydami krašto apsaugos sistemos finansavimo įsipareigojimus, investuodami į gynybinius pajėgumus, didindami reguliarios kariuomenės pajėgas ir plėsdami aktyvų rezervą bei piliečių, pasiruošusių ginti valstybę skaičių“, – sakė G. Nausėda.

Kaip nepriklausomas kandidatas G. Nausėda per prezidento rinkimų antrąjį turą gegužės 26 dieną surinko 66 proc. balsų.

Autorius: Vaidotas Beniušis

politika@bns.lt, +370 5 205 85 14 - Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.