2017.06.19 17:10 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

Vilniaus greitosios pagalbos dispečeriai paskelbė išeiną iš darbo, ministras tai vadina šantažu

papildysime

Vilnius, birželio 19 d. (BNS). Vilniaus greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties administracija pranešė, kad visi stoties dispečeriai pasiprašė atleidžiami arba perkeliami į kitas pareigas.

Dispečeriai yra atsakingi už greitosios pagalbos brigadų siuntimą į nelaimės vietą. Tačiau pranešimas apie jų pasitraukimą nuo liepos yra tik šantažas, sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, nors jis pripažįsta, kad koordinuoti Vilniaus greitosios pagalbos automobilius Bendrasis pagalbos centras – dar nepasirengęs.

Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas savo ruožtu pabrėžia, kad GMP steigėja yra savivaldybė ir ji užtikrins, kad greitosios medicinos pagalbos pajėgos būtų tinkamai valdomos.

„Nežinau, kokį čia demaršą organizuoja įstaigos vadovas, neinformavęs steigėjo ir savininko funkcijas vykdančios savivaldybės, bet tikrai nebus taip, kaip sakoma GMP stoties pranešime (...). Dispečerinė veiks, ateis anksčiau naujas vadovas ir sutvarkys, bus atšaukti visi šitie perėjimai ir pervedimai“, – BNS pirmadienį sakė vicemeras.

Vilniaus GMP stočiai iki šiol vadovavo Tadeušas Rodzas, tačiau jį po konkurso šiose pareigose turi pakeisti iki šiol medicininės įrangos ir paslaugų versle dirbęs Saulius Deveikis.

„Tai reiškia Vilniaus miesto, visos valstybės ir mūsų siūlomos reformos šantažą“, – savo ruožtu BNS pirmadienį GMP stoties pranešimą komentavo vidaus reikalų ministras.

Anot ministro, Vilniuje krizė tikrai nekils.

„Jei visi dispečeriai išeitų, būtų perkelta laikinai iš kitų įstaigų, iš kitų GMP po keletą žmonių. Valstybėje dėl kelių dešimčių darbuotojų krizės tikrai nevyksta, tikrai nėra tokių skambučių srautų, kad pradėtų gatvėse mirti žmonės“, – ramino ministras.

Autorė: Donata Motuzaitė

politika@bns.lt, +370 5 205 85 31 - Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: